Před více než dvěma lety jej museli studenti střední školy opustit s tím, že budovu opraví a přestaví na takzvaný okresní dům sociálních služeb kromě zhruba sto padesáti lůžek pro seniory by zde například byla lékárna, kadeřnictví, možná i rychlá záchranná služba a zubní pohotovost, ale také několik pokojů pro studenty. Podle prvotních plánů vedení Středočeského kraje měla být rekonstrukce a přestavba dokončena nejpozději do dvou let tedy v roce 2013. Tento termín však dodržen rozhodně nebude.

Kromě toho se navíc šířila v kuloárech zpráva, že přestavba objektu na okresní dům sociálních služeb jen tak nebude, neboť na jeho úkor se dostaví Domov pro seniory v Uhlířských Janovicích a pro ten v Rakovníku nezbudou peníze. Podle vedení Středočeského kraje se však jedná o mylnou a na pravdě se nezakládající informaci. S dostavbou domova seniorů jak v Uhlířských Janovicích, tak i v Rakovníku totiž Středočeský kraj počítá v plánu investic.

„Rada kraje rozhodla, že se ve Středočeském kraji dostaví dva domovy pro seniory jeden v Uhlířských Janovicích a druhý v Rakovníku. Dostavbu domovů pro seniory garantoval hejtman kraje Josef Řihák a já nemám důvod mu nevěřit," řekl Rakovnickému deníku Marcel Chládek, senátor za Rakovnicko a také náměstek středočeského hejtmana. „Mohu potvrdit, že skutečně dostavbu středočeský hejtman garantoval," reagoval Karel Filip, krajský zastupitel.

Další dva roky

Podle Marcela Chládka by se již v letošním roce mělo konečně začít se slíbenou rekonstrukcí. Ta by měla trvat minimálně dva roky. „Je však možné, že přestavba budovy potrvá déle. Bude totiž záležet na tom, v jakém je budova stavu," informoval Marcel Chládek.

Středočeský kraj má již veškeré dokumenty připravené včetně projektu, navíc je již budova také vyklizena. „Nyní se soutěží, kdo rekonstrukci provede," doplnil náměstek hejtmana Chládek. Investice by se měla pohybovat v řádech desítek milionů korun. Zdali nakonec bude v okresním domě sociálních služeb sídlit také rychlá záchranná služba Středočeského kraje, není v této chvíli úplně jasné. Marcel Chládek uvedl, že prioritou byla výstavba výjezdového stanoviště v Novém Strašecí. „Tato možnost je nyní v otevřeném jednání, bude záležet především na záchrance, zda se bude chtít přestěhovat," komentoval Chládek.

Čtěte také: Senioři vystřídají studenty, ti se však stěhovat nechtějí