Úderem čtvrté začal pravý strašidelný rej. Všechny bytosti křepčily a zpívaly pod vedením staré čarodějnice. Když se trochu setmělo, čarodějnice se svojí pomocnicí slavnostně zapálila dýně, které lemovaly vchod do mateřské školy. U každé stála cedulka se jménem autora.

Kde se tam vzaly, vysvětlila druhá čarodějnice, místostarostka Marcela Veidenthalerová: „Vyzvali jsme všechny, kdo má chuť, ať sem přinese vyřezávanou dýni a sešla se jich tu pěkná řádka. Každý, kdo se snažil, dostal sladkou odměnu.”

Když se dostatečně setmělo, hlavní čarodějnice vypouštěly své kolegy a kolegyně na strašidelnou stezku odvahy. Tu označovaly jen hořící svíce a projít ji stálo pěknou dávku odvahy.

Šlo se úvozem a polem až za humna a pak zpátky setmělou ulicí. O to, potkat nějaké to strašidlo, nebyla nouze. Z křoví vyběhl umrlec s bílou tváří. U hrobu s růžemi hlídkovaly dvě divé ženy. Na konci ulice řada lidí měla málem smrt. Zpoza rohu na každého najednou vybafl parádní kostlivec.

Jen jediný úkol museli účastníci splnit. Na každém stanovišti vytáhnout z čarovné krabičky kouzelný obrázek. Kdo přinesl úplně všechny, dostal v cíli medaili za statečnost. A že všem bytostem po cestě pořádně vyhládlo, na konci si opekli špekáčky u velkého táboráku.
První svátek Haloweenů pro malé i velké připravil obecní úřad ve spolupráci s ostatními občany.