Nebo že dobře vybraná barva našeho oblečení nám může ubrat několik let? A že se u stolu zásadně nezouváme, i kdyby sahal ubrus až na zem? Tyto a další věci stihly probrat dámy během příjemného podvečeru na obecním úřadu v Hořesedlích. Důležité zásady etikety přednášely Zora Voborníková a Pavla Turečková.

Ale nepředstavujte si jen suchá a přísná fakta. Dámy k tomu ještě přidaly několik veselých střípků ze života mezi diplomaty, takže není divu, že se všechny přítomné velmi dobře bavily. Ano, všechny dámy, protože setkání bylo určeno právě jim. Pánové totiž mají svůj program: fotbal či posezení v hospodě.

Právě proto Hořesedelští akci uspořádali, jak vysvětlila starostka Jiřina Milerová: „Ženy se nám samy ozvaly, že mají tento program. Když jsme je vyslechli, řekli jsme si, proč ne, proč bychom něco pro naše seniorky neudělali, a dámy jsme k nám pozvali. Program byl samozřejmě určen pro všechny ženy."

Ty nejen poslouchaly, ale také se aktivně do programu zapojovaly. Snad nejvíce je pobavila barevná typologie. Při ní se dozvěděly a také společně probraly, jaká barva podtrhne jejich vzhled. Většina patřila mezi letní typy. Několik žen patřily jaru. Kartičku se škálou příslušných barev pak dostala každá z nich.

Kromě jiného se ženy ještě dozvěděly, že není nic proti etiketě, když v restauraci položí kabelku na zem. Jenže to zrovna není to pravé ořechové. Kabelka však nikdy nepatří na stůl, nebo pověsit na opěradlo židle
„Kabelku si můžete položit za sebe na židli, nebo si na kabelku pořídit krásný háček a pověsit ji na stůl," upozornila Pavla Turečková.

Došlo také na stolování i prostírání. Oživit stůl lze zcela jednoduše, několika předměty, které jsou v každé domácnosti. Stačí jen zapojit fantazii. Dále zde padlo několik tipů na vánoční stůl i to, že hitem nadcházející módní sezony je barva vínová.
Na jaře se hořesedelské ženy mohou těšit na povídání s bylinkářkou, které si samy vybraly.