Skotská, irská a keltská hudba zněla návsí již od dopoledních hodin. Celkem se na pódiu před kapličkou sv. Máří Magdalény během dne vystřídalo devět kapel, dvě dudácká a dvě taneční uskupení. Moderátorka dne Marcela Škábová Tomčíková uvedla jako první na pódium kapelu Jolly Buskers a ještě před polednem vystoupila letošní novinka – irský tanec a step v podání Gall – Tír, kteří své taneční vystoupení odpoledne ještě zopakovali. Dalšími nováčky byli Lua, Coventina či Blue Squadron Pipe Band.

Už poněkolikáté se v Kostelíku objevili uskupení Isara, The Rebel Pipers nebo Irish Dew. Pozvání přijal i špičkový mandolinista Radim Zenkl. Již tradičními jsou skotské tance v podání Nessie a samozřejmě nechyběly ani hudební stálice, jako Happy To Meet, Vintage Wine, Isara nebo Claymore, kteří povedenou akci tradičně zakončili. „Třeba taneční skupina Gall-Tír se u nás objevila poprvé a sklidila obrovský úspěch. I mezi kapelami bylo několik nováčků, když první půlku jsme natlačili trochu víc do Irska. Překvapily mě třeba velmi kladné reakce na skvělého mandolinistu a flétnistu Radima Zenkla, ostatní klasiky už lidé znají, baví se u nich, což je to nejdůležitější,“ byl spokojený Milan Let, na jehož bedrech spolu s jeho synem Lukášem celá organizace festivalu stojí především.

„Přípravy jsou velmi náročné a pro náš realizační tým z OS Kostelík je pak největší satisfakcí, když vidíme spokojené obličeje, jak si to lidé užívají. A co se ke mně zatím doneslo, tak se jednalo o jeden z nejhezčích ročníků. Myslím si, že si každý našel to, co chtěl a po čem toužil,“ usmívá se Milan Let, který už spřádá plány na další ročník. „Už máme připraveny dvě novinky, bude to zase o něco bláznivější,“ dodává.