Sraz v sedm ráno, odjezd směr Plzeň za půl hodiny. Tak začal dvoudenní školní výlet žáků Základní a Mateřské školy v Kounově.
První cesta vedla do Zoologické zahrady v Plzni a tamního dinoparku. Hned první zážitky byly pro žáčky ohromné, zvláště pak, když stáli pod obrovskými pohyblivými modely prehistorických zvířat. Jiní se zase obdivovali živým zvířatům v přírodních výbězích, a tak cestou autousem zpět se pusy nezastavily.
Autobus však zastavil. Bylo to ve Zruči u leteckého a vojenského parku Václava Tarantíka. Nové místo a nové zážitky. Spousty skutečných letadel, do některých se i můžete posadit, a také tanky. I v nich si děti vyzkoušely pocity řidiče těchto mnohatunových kolosů. Ale čas byl neúprostný, dvě hodiny utekly jako voda v potoce. Muselo se jet dál.
Do Kounova se vrátili žáci okolo čtvrté odpoledne, ale konec výletu ještě nebyl.
Podvečer jim zpestřily ukázky činnosti Vězeňské služby ČR z Oráčova. Kluky zaujala hlavně zásahová jednotka a její výstroj, malé slečny zase služební psi městské policie Rakovník, kteří pod vedením svých pánů umí spoustu zajímavých věcí.
Mezitím se začalo smrákat a nad hořícím ohníčkem se objevily první opékané vuřty. Po náročném dni jistě přišla taková bašta k chuti. Jenže to ještě děti netušily, že to nejtěžší je teprve čeká.
Na bojovou hru s plněním bobříka odvahy se kounovští špunti vydávali až za tmy. Možná, že u někoho bylo v dušičce trochu toho strachu, ale nikdo to nedal znát a statečně se do tmy v okolí školy vydal. Snad i proto všichni před půlnocí rádi zalezli do hajan přímo ve školní budově.
Druhý den po dobré snídani čekalo na kounovské žáčky další dobrodružství. Tím bylo sportovní dopoledne a královskou disciplínou se stala střelba ze vzduchovky.
„Připravit pro děti dvoudenní výlet a ještě takto pestrý by asi nebylo možné bez pomoci společnosti Procter& Gamble, která nám přispěla finačně. Moc jí za to děkujeme,“ řekla Rakovnickému deníku třídní učitelka 2. třídy Miroslava Toušková.
Prodlouženého školního výletu se zúčastnilo sedmadvacet druháků a třeťáků ze ZŠ Kounov. Když se dnes ve druhé nebo třetí třídě zeptáte, co si děti přejí, ozve se sborově: „ Jet na další výlet!“