RAKOVNÍK - Jak na tom je rakovnická městská policie? „Starosta Nejdl je jejich vrchní velitel. Měl by se o ní starat. Strážníci mají především hlídat a k tomu potřebují podmínky. Je zapotřebí se na tento problém podívat zevrubněji,“ načal nové téma opoziční lídr za ČSSD Marcel Chládek. „Nejsem výkonný strážník. I přes opakované ústní výzvy strážníci neupřesnili a řádně nezdůvodnili své požadavky. Nejsem přesvědčen, že bych to měl dělat za ně já,“ oponuje starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS).

Spor se vede především kvůli novému služebnímu vozidlu. Opozice je ochotna podpořit jeho nákup. Nemusí být podle ní zcela nové, v každém případě musí být dostatečně kvalitní – silný motor, náhon na všechny čtyři kola apod.

„V letošním rozpočtu na nákup nového vozidla byly vyčleněny peníze, ale protože jsme od výkonného velitele Pavla Škváry neměli dostatečně zargumentovanou potřebu nákupu, nic se nakonec nekoupilo,“ popsal situaci starosta a dodal, že nákup vozidla pro policii je stále v plánu. Podobně je na tom i koupě radaru na měření rychlosti. Opozice by ho přivítala, starosta je přesvědčen, že to není zásadním otázkou vybavení strážníků, přesto připouští diskusi.