Vedení města spolu s komisí pro informovanost občanů vidí infosystém přes SMS zprávy jako ideální. Tlampačům proto odzvonilo.

„S komisí, která se zabývá informovaností občanů, jsme si potvrdili společné stanovisko, že je potřeba učinit osvětu, aby se rozšířil počet uživatelů u podávání informačních zpráv SMS. Toto řešení vidíme jako dostatečně praktické a velice výhodné. Dnes už má mobil skoro každý, takže to skutečně považujeme za ideální způsob,“ informoval tajemník Městského úřadu v Novém Strašecí Jiří Tláskal. Podle jeho slov panovala shoda s komisí i ve věci městského rozhlasu, který v dřívějších dobách patřil k hlavnímu informačnímu systému obcí. „K městskému rozhlasu se nebudeme vracet,“ dodal Tláskal.

Po zralé úvaze je k tomu vedly prý dva důvody. Jeden, týkající se finanční náročnosti, a druhý, týkající se spornosti účinku šíření informací. „Jeden to slyší a druhý ne,“ uvedl Tláskal. V současnosti je do systému informačních SMS zpráv zaregistrováno 550 uživatelů. Každý zájemce o zapojení do infosystému má možnost přijít na městský úřad nebo registraci provést telefonickou cestou. K přihlášení nejsou potřeba osobní údaje.