Je to tady. Policisté v Novém Strašecí se v těchto dnech mohou těšit z nového služebního policejního vozidla. Policejní vůz značky Citroen Berlingo byl zakoupen zejména pro práci strašeckých policistů v Kamenných Žehrovicích, kde strážníci vypomáhají.

Co se týká vybavenosti, vozidlo má v zadní části otevírání dvoukřídlých dveří. Zadní mřížka však v autě nebude. „Nákup tohoto vozidla byla pro nás výhodná nabídka. Nejenže je tenhle typ vozidla spolehlivý a prostorný, ale je i bezpečný. Co se táká financí, celková cena vozu je 320 tisíc korun,“ uvedl před časem starosta města Nové Strašecí Pavel Vaic.

Policiejnímu vozidlu nechybějí popisy a znak města Nového Strašecí. Věřme, že nový automobil pomůže střážníkům při práci, kterou zastávají v Kamenných Žehrovicích.

Policejní vozidlo však není jediné, které by mělo v budoucnosti dopadat například vandaly. Město před časem přemýšlelo také o zakoupení dvou kol.

A jak je na tom s vozidly Městská policie v Rakovníku? Ta by by zřejmě potřebovala také nové vozidlo. „Máme tady dvě služební vozidla. Jednu Octavii a starou Felicii, která slouží pro psy. Myslím, že nám ta auta stačí, ovšem Felície by potřebovala vyměnit,“ řekl strážník městské policie Josef Pořádek.