Opoziční zastupitel Miroslav Koloc (Město pro vás) by se přikláněl k vytvoření stravovací komise, která by právě hodnotila kvalitu jídel. Narážel tak na fakt, že vedení radnice vybralo ředitelem nové příspěvkové organizace, která se od prvního července stará o provoz školní jídelny, Jiřího Kremera. Ten podle některých opozičních zastupitelů nemá dostatečnou praxi v oboru, a i proto by měla být zřízena stravovací komise.

„Domnívám se, že jeho kvalifikace vyučen v oboru a několik málo let vaření v Šamotce není asi dostatečná," řekl Miroslav Koloc a pokračoval: „Chtělo by to, aby zde byl opravdu nějaký odborník, který školnímu stravování rozumí."

S vytvořením stravovací komise však starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD) nesouhlasil. Ten ale zároveň upozornil, že vedení radnice bude chtít znát zpětnou reakci a pohled na kvalitu podávaných jídel, ovšem ne pomocí komise.

„Jsme otevřeni zjišťování, jak jídelna funguje. Budeme dělat průzkumy po školách," reagoval starosta Pavel Jenšovský s tím, že vhodnější bude také poznatky či připomínky k provozu školní jídelny sdělovat na radách škol, kde jsou přítomni ředitelé.

Současný radní Miloslav Kubínek (ANO) by však s případným vytvořením stravovací komise problém rozhodně neměl, už jednou ji požadoval sestavit.

Miloslav Kubínek už totiž v minulých volebních obdobích, kdy byl opozičním zastupitelem a lídrem KSČM, zřízení stravovací komise požadoval.

„Tenkrát mi ovšem bylo řečeno, že žádná stravovací komise není potřeba. Nejsem tak proti tomu, názor jsem rozhodně v tomto nezměnil. Myslím si, že bude debata, jak se s tímto vypořádáme," řekl Miloslav Kubínek.

Návštěvníky školní jídelny však čeká další změna, a to v objednávkovém systému jídel. Zatímco dříve si mohly děti vybrat z jídel podle aktuální chuti, nyní tomu bude jinak.

„Děti si tento systém pochvalovaly, že se nemusely rozhodovat den předem, ale mohly si vybrat," komentoval systém firmy Scolarest Miroslav Koloc.

„Pořizování jídel způsobem, který byl dosud, dětem vyhovovalo, ale jistě to byl dražší způsob. Nyní bude objednávkový systém, který umožní objednávat jídlo přes internet či na místě den dopředu," nechal se slyšet starosta Pavel Jenšovský.