Během týdne prý odvezou do útulku pět zatoulaných psů. Tento zákrok ale prý patřil k těm náročnějším. Jaromír Nový, velitel městské policie Rakovník popsal pro Rakovnický deník: „Skutečně už jsme nevěděli jak na něho. Byl hodný, krotký. Seděl, díval se na nás, ale jakmile jsme se přiblížili na odchytovou vzdálenost, tak utekl."

Také čtěte: Hlasujte pro Sympaťáka února 2017. Výherce získá dárkový poukaz

Důvod odchytů je jasný. Lidé se obecně bojí toho, že by je neznámé zvíře mohlo ohrozit. Může být agresivní nebo trpět nakažlivou nemocí, například vzteklinou.

„Toulavé zvíře může také zásadně ohrožovat bezpečnost silničního provozu a způsobit tak i poměrně vážnou dopravní nehodu," popsal Jaromír Nový.

V lepším případě se jedná o skutečně jen zatoulaného, čtyřnohého člena rodiny. „Pak je nejlepším řešením nám zavolat a upozornit nás na skutečnost, že se pes zaběhl. Když se nám ho podaří chytit, rodinu ihned informujeme," upozornil Jaromír Nový s tím, že podobných případů je hodně. „Jsou rádi, že jsme jejich psa našli. Moc nám děkují," dodal Jaromír Nový.

Nepřehlédněte: Laňka: Rak si rozhodně zasluhuje naši pozornost

To však zřejmě nebude případ, který jsme vám právě popsali. „Teď ho vyfotíme a snímek bude uveřejněn na stránkách města," konstatoval Nový. Smutnými případy jsou psy záměrně vyhození na území města.