Uvažuje o zřízení call centra, jehož pracovníkům by operátoři linky 155 mohli předávat k vyřízení takové hovory, kdy volající netelefonují proto, že by požadovali výjezd záchranky, ale jednoduše se potřebují poradit s odborníky. Ti z call centra by pacientům mohli v klidu vysvětlovat například jak si poradit s teplotou nebo jaké volně prodejné léky zakoupit v případě konkrétních obtíží – a to vše bez toho, že by zůstala blokována linka tísňového volání.

V případě, že by na zodpovězení dotazu nestačily poznatky a zkušenosti sestry či lékaře působících v call centru, volající by byl přesměrován na další odborníky. Podle zkušeností operátorek linky 155, které často řeší telefonáty, o nichž mluví jako o hovorech s psychosociální urgencí, by se zřejmě nejčastěji jednalo o pracovníky takových organizací jako jsou Linka bezpečí, Bílý kruh bezpečí či středisko protidrogové prevence Drop In; počítá se ale i s tím, že by bylo možno upozornit konkrétního praktického lékaře.

Na call centrum, jež by mělo mít snadno zapamatovatelné číslo, by se tak zájemci mohli obracet přímo. Tuhle službu ale záchranáři nezprovozní okamžitě. „Zatím je vše ve fázi příprav, dohadů a návrhů,“ řekla Deníku Tereza Janečková z kladenské centrály středočeské záchranky. „Uvažuje se o tom, že bychom ji zkušebně spustili od ledna příštího roku. Pravděpodobně u nás na Kladně; tedy v rámci kladenského operačního střediska,“ doplnila.