Právě poslední jmenovanou skupinku vede i Kateřina Benešová, která se jako maminka na mateřské dostala k outdoorové disciplíně strollering před více než rokem. „Tehdy jsem koupila manželovi poukaz na závody kočárků, aby si užil den se svým synem. Nakonec to skončilo tak, že mě to opravdu chytlo a říkala jsem si, proč si neudělat něco takového a necvičit s ostatními maminkami, když stejně chodíme ven,“ přibližuje.

K licenci na strollering ji přivedla Michaela Hrachovcová, která ho v Rakovníku provozovala již od roku 2015. „Míša to pak přestala dělat a vrátila se do Prahy, takže to po ní převzaly další holky. Ty sice na značku strollering nemají licenci, takže provozují cvičení s kočárky, ale je to stejná aktivita,“ vysvětluje.

Lektorkou strolleringu se Kateřina Benešová stala vloni v létě a z počátku si každou lekci poctivě připravovala. „Teď už je vedu tak, jak mě zrovna různé cviky napadnou. Někdy posilujeme více na nohy, jindy na břicho, pak zase více skáčeme. Chci hlavně, aby každá hodina byla jiná,“ zdůrazňuje. Některé cviky pochytila na školení, inspirací jí byl i internet. „Než se mi narodil syn, tak jsem chodila dlouho do posilovny, takže sport je mi velmi blízký. Některé cviky, které jsem cvičila v posilovně, jsem rovněž využila i na strollering. Necvičí se totiž jen u kočárků, ale řadu posilovacích cviků máme na zemi, na karimatkách,“ prozrazuje.

A ze strollergingu je opravdu nadšená. „Opravdu mě to chytlo. Ukazuji i synovi, že existuje nějaký sport a často s námi větší děti také cvičí,“ potvrzuje Kateřina. Maminky i děti jsou na čerstvém vzduchu, zacvičí si a dostanou se i mezi ostatní lidi. A tím pádem nalákají i další nové cvičící maminky. „Stollering je tedy dobrý i na navázání kontaktů, děti se stmelují a je to pro ně další sociální kontakt. A hlavně cvičí. Nenechám maminky jen tak něco odbýt, opravdu se potí. Důležité je, že si člověk pak může říci, že něco pro sebe skutečně udělal,“ vysvětluje.

Duchovní matkou strolleringu je Edita Berková. Mezitím se nový sport postupně dostal do podvědomí široké veřejnosti a v současnosti je outdoorové cvičení s kočárky na čerstvém vzduchu k vidění prakticky v každém větším i středně velkém městě.