„Ráno, když vichřice začala, bylo Rakovnicko společně s Berounskem nejvíce postiženým okresem v celém kraji. Po poledni se to přehouplo na Kladensko, kde bylo nejvíce postiženo přímo Kladno, poté následovalo Benešovsko a Příbramsko,“ informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Od čtvrtečního dopoledne byl uzavřený také městský hřbitov i urnový háj v Rakovníku, kde spadlé stromy poničily spoustu náhrobků. „Hřbitov je uzavřený celý den a teprve v pátek se budou sčítat škody, vše se nafotí a všechny dotčené majitele domu obeznámím," sdělila správcová rakovnických hřbitovů Petra Hůrková Gašpárková s tím, že v pátek bude možná v ranních hodinách ztížená průchodnost.

Nehoda u Hořoviček.
Střet osobního auta a dodávky u Hořoviček: nehoda si vyžádala dva mrtvé

Rakovničtí hasiči zasahovali také na budově 2. základní školy v Rakovníku, kde padaly kusy střechy, což bylo velice nebezpečné, neboť tou dobou začaly chodit domů děti. „Spadlo asi pět kusů střechy, městská policie celé prostranství budovy zapáskovala. Hasiči poté střechu zajistili a následně přijede specializovaná firma, která ji bude opravovat," sdělil ředitel 2. základní školy Zdeněk Brabec.

Kusy střechy padaly také v Trojanově ulici v Rakovníku, která byla ve čtvrtek po poledni rovněž neprůchozí a ulici střežili do příjezdu hasičů strážníci městské policie.