Gymnazisté z druhého ročníku v doprovodu učitelky hudební výchovy a tělocviku Ludmily Karolové kromě zpěvu samotného zaujali také hudebním doprovodem. Nechyběli například hráči na housle, kytaru či kontrabas. Jako výpomoc na trubku a pozoun hráli Jakub a Šimon Váhalovi a Jakub Tvrz. „Hráli opravdu moc pěkně. Hrozně se mi jejich vystoupení líbilo,“ byla nadšená organizační pracovnice domova Kateřina Brunclíková.

Gymnazisty ve čtvrtek odpoledne vystřídali studenti z ISŠ Rakovník se sólistkou Vaňhovou. Po zazpívání několika českých i zahraničních vánočních písní přišly na řadu děti ze ZŠ a MŠ Lubná, které předvedly, jak v první třídě umí pěkně číst. V závěru dostali senioři od studentů zvonečky. Klienti učitelkám zase na oplátku vyrobili s aktivizačními pracovnicemi Ivetou Gebhartovou a Pavlou Fišerovou vánoční dárky a děti dostaly sladkosti.

„ISŠ Rakovník s námi spolupracuje už delší dobu. Několikrát u nás vystupovaly předchozí ročníky. S paní Gabrielou Vyskočilovou jsme v kontaktu a při nějaké příležitosti je pozveme, tak jako tentokrát. Studenti přišli ještě v doprovodu Marie Sládkové. K nim se připojili ještě lubenští žáci Jan Vyskočil a Andrea Machová s učitelkou Janou Kučerovou, neboť zde fungují příbuzenské vazby mezi oběma školami,“ prozradila Kateřina Brunclíková.