Gymnazisté z druhého ročníku v doprovodu učitelky hudební výchovy a tělocviku Ludmily Karolové kromě zpěvu samotného zaujali také hudebním doprovodem. Nechyběli například hráči na housle, kytaru či kontrabas. Jako výpomoc na trubku a pozoun hráli Jakub a Šimon Váhalovi a Jakub Tvrz. „Hráli opravdu moc pěkně. Hrozně se mi jejich vystoupení líbilo,“ byla nadšená organizační pracovnice domova Kateřina Brunclíková.

Gymnazisty ve čtvrtek odpoledne vystřídali studenti z ISŠ Rakovník se sólistkou Vaňhovou. Po zazpívání několika českých i zahraničních vánočních písní přišly na řadu děti ze ZŠ a MŠ Lubná, které předvedly, jak v první třídě umí pěkně číst. V závěru dostali senioři od studentů zvonečky. Klienti učitelkám zase na oplátku vyrobili s aktivizačními pracovnicemi Ivetou Gebhartovou a Pavlou Fišerovou vánoční dárky a děti dostaly sladkosti.

„ISŠ Rakovník s námi spolupracuje už delší dobu. Několikrát u nás vystupovaly předchozí ročníky. S paní Gabrielou Vyskočilovou jsme v kontaktu a při nějaké příležitosti je pozveme, tak jako tentokrát. Studenti přišli ještě v doprovodu Marie Sládkové. K nim se připojili ještě lubenští žáci Jan Vyskočil a Andrea Machová s učitelkou Janou Kučerovou, neboť zde fungují příbuzenské vazby mezi oběma školami,“ prozradila Kateřina Brunclíková.

Masarykovu obchodní akademii Rakovník navštívil americký velvyslanec Stephen B. King.
Americký velvyslanec diskutoval se studenty obchodní akademie
Česko zpívá koledy v Čisté.
OBRAZEM: V Čisté si zpívání koled užili
Společně s Deníkem si lidé zazpívali koledy i v Lánech.
OBRAZEM: Česko zpívalo koledy také v Lánech