Krušovická chmelová soustředění, organizovaná pivovarem v Krušovicích, jsou určena výhradně studentům starším osmnácti let. Cílem je oživit tradici a zábavnou formou seznámit studenty se surovinou klíčovou pro výrobu piva.

Na chmel se celkem vydá 350 studentů České zemědělské univerzity v Praze-Suchdole, s níž krušovický pivovar začal letos spolupracovat. Podmínkou účasti byla registrace prostřednictvím FCB profilu facebook.com/pivokrusovice společně s dalšími třemi kamarády. „Čtveřice se bude podílet na plnění úkolů, her a kvízů v průběhu soustředění. Zájemci o registraci musí být řádnými denními studenty ČZU.

Všichni, kteří podmínky registrace splnili, získávají rezervační voucher, který je k účasti na Krušovických chmelových soustředěních opravňuje," uvedla manažerka značky Krušovice  Hana Fenclová. Na chmelnici se nyní věnují jarním pracím, koncem léta bude akce pokračovat chmelovou sklizní.

Dvoudenní soustředění tak studenty vrátí do časů, kdy na chmel jezdili jejich rodiče nebo prarodiče. Brigády na chmelnici tehdy bývaly nedílnou součástí vysokoškolského studentského života. Letošní brigádníci se ale mohou těšit i na něco navíc – kromě práce na chmelnici mají v plánu navštívit i Chmelařské muzeum v Žatci, kde se stanou účastníky testu chuťové paměti. Chybět nebude ani exkurze do Královského pivovaru Krušovice a spousta soutěží.

Organizátor soustředění, pivovar Krušovice, chce studentům co nejvíce přiblížit atmosféru, která tehdejší chmelové brigády provázela. Nic se nesmí ponechat náhodě, a proto všem rozesílá i seznam potřebných věcí, např. pláštěnka, holínky či kanady a pokrývka hlavy jsou nezbytností, protože na chmelnici se bude pracovat za každého počasí. Přímo na chmelnici absolvují instruktáž na drátkování a zavádění chmelu. Ani strava, resp. způsob servírování se neliší od dob minulých – stylové svačinky nabídnou polévku z ešusů, obědvat se bude ve dvou kempech, kde se i nocuje. Chybět nebude pochopitelně ani pivo. Ne nadarmo se říká, že v minulosti mnozí studenti ochutnali poprvé pivo právě na chmelu.

Nápad vrátit se do osmdesátých let minulého století a oživit chmelové brigády, byť na kratší dobu, se v Krušovicích zrodil před třemi lety. Na chmel tak začali jezdit  pamětníci, kteří si zavzpomínali na své mládí. Účastnili se ale i nováčci, naverbovaní ve svých domovských hospodách. Loni pak účastníci chmelových brigád dokonce do pivovaru přivezli  ručně načesaný chmel, aby vzápětí pomohli vrchnímu sládkovi Krušovic Tomáši Kosmákovi uvařit speciální várku Krušovické Desítky.