Projektu se účastní šest středních škol z České republiky, pět ze Slovenské republiky a pět z Estonska. Jeho cílem je to, aby studenti zlepšili něco ve svém okolí a zároveň získali zkušenosti s jednáním s různými institucemi a organizační dovednosti.

Zaplněné novostrašecké kulturní centrum vyslechlo známé melodie z filmů Limonádový Joe, Někdo to rád horké, píseň My way Franka Sinatry, Je t´aime od Lary Fabien a další. Na koncertu vystupovali sólisté Gabriela Urbánková a Tomáš Savka. Celým koncertem provázel moderátor Petr Čimpera.


Na závěr koncertu studenti předali ředitelce Domova seniorů Miluši Jůnové šek v hodnotě 26 222 Kč. Peníze budou využity na nákup elektrického polohovacího lůžka pro klienty, kteří potřebují náročnou péči.

"Jsme velmi rádi, že se vybralo tolik peněz a že se naše více než půlroční práce vyplatila a všechno proběhlo hladce. Chtěl bych poděkovat kapele a moderátorovi, se kterými byla naprosto bezproblémová spolupráce, a velký dík si zasluhují všichni, kteří nás přišli podpořit. Myslím, že všichni odcházeli spokojeni - jak obecenstvo, které si poslechlo špičkový koncert, tak i kapela," zhodnotil akci jeden z jejích organizátorů Dominik Petráček, kterého velmi těšilo, že publikum ocenilo výkon umělců dlouhým aplausem vestoje.

Autor: Ivana Rezková