Do Rakovníka odjeli žáci 1. – 7. ročníku a žáci školní družiny. V okresním kole se žáci 6. – 7. třídy umístili na 3. místě, žáci 4. – 5. třídy na prvním místě (postup do regionálního kola). Učitelka Kateřina Lauberová, která jela do Rakovníka ještě s kolegyní Pavlou Slabou popsala: „Prváci až třeťáci postupovali do regionálního kola automaticky, jelikož v okresním kole neměli soupeře. Děti ze školní družiny obsadily všechna tři první místa a přivezly do své školy tři nádherné poháry, které si lze prohlédnout ve vestibulu naší školy."

A to děti neměly ani pořádné vybavení, neboť jak již bylo řečeno, hokejbal se v čistecké škole nehraje. „Museli jsme mít jiné hokejky a míček a vybavení. Ale v Rakovníku byli na nás hodní. Telefonicky jsme se domluvili, že nám vše půjčí kromě kšiltovek. Ty jsme měli vlastní," smála se Kateřina Lauberová.

V následném regionálním kole, které se uskutečnilo v Berouně, obsadily čistecké děti nádherné 2. místo (žáci 4. – 5. tříd) po náročných zápasech s takovými městy, jako je Mladá Boleslav, Kladno, Beroun 1, Beroun 2, Vlašim, Hýskov. „Byl to nádherný den, krásný zážitek. Když jsme tam přijeli a viděli jména týmů jako Medvědi, Rytíři, tak měl náš tým s názvem ZŠ Čistá malou dušičku. Na sobě mělo naše družstvo jen obyčejné tepláky a proti nám nastupovali hráči v originálních helmách a chráničích ve vytuněných dresech a super značkových botaskách," říká Kateřina Lauberová.

Tým čisteckých žáků byl složen z bezvadných dětí, které sport milují. Zúčastňují se ve škole sportovního kroužku, makají o tělocviku, zkrátka žijí sportem. „Dva klíčoví hráči byli Adam Fišer, který chodí hrát hokej do Třemošné. Byl velkou oporou našeho družstva a nakonec vyhrál cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Dal osm gólů. Hodně jsme se také opřeli o Matěje Průchu, který hraje hokej jako brankář v Rokycanech," dodala Kateřina Lauberová.

Děti z ostatních škol řídili při zápase trenéři. Ti je ovšem povzbuzovali úplně jinak nežli my dvě s paní učitelkou. „Trenéři na hráče křičeli taktické pokyny a my neznalé věci: Vydrž! Neboj!"

Během slavnostního vyhlášení výsledků pak zazněla i tato věta: „Na druhém místě se umístili, jedná se o překvapení turnaje, Základní škola Čistá.

Ředitelka školy Božena Vopatová dětem touto cestou vzkazuje: „Krásný výkon!!! Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!"