„Přiznám se, že vůbec nevím. S přítelem o svatbě neuvažujeme a asi bychom si zvolili i jiný termín. Nesměřovali bychom tuto událost do termínu konání voleb. Rodiče totiž k volbám chodí poctivě. Ale jak to je, by mne také zajímalo," řekla Radka Skoupá.

Podobně reagovali na dotaz Rakovnického deníku i další lidé. Mnozí z nich si dokonce mysleli, že oddávající ve městě, a vlastně tedy i zastupitelé, mohou plnit své povinnosti až do doby, než se nově zvolené vedení města sejde.

Rozhodně tomu tak ale není.

Budoucí novomanželé mají možnost vstoupit do manželství i v den konání komunálních voleb či v tolikrát zmiňovaném tzv. městském či obecním bezvládí. Má to ovšem jeden zádrhel. Snoubenci si nemohou vybrat svého oddávajícího.

„V době ode dne voleb do zastupitelstva obce do zvolení nového vedení oddává starosta nebo místostarosta," potvrdila Rakovnickému deníku Alida Štulajterová, mluvčí rakovnické radnice, a zároveň připomněla, že v tomto období není možné vybrat si svého oddávajícího. Zatímco v průběhu roku se snaží Městský úřad Rakovník přáním snoubenců vyhovět.

„Výběr konkrétního oddávajícího je možný, záleží na domluvě s našimi matrikářkami a zároveň také na časových možnostech zvoleného oddávajícího. Snažíme se však snoubencům vycházet maximálně vstříc," informovala mluvčí radnice Alida Štulajterová a jedním dechem ještě dodala: „V pátek i v sobotu v den voleb je sice možné oddávat, ale v tuto chvíli zatím žádnou svatbu na desátého a jedenáctého října neevidujeme a nikdo tento termín zatím ani závazně nepoptával."