Na hradě byl ke 101. výročí založení Československa připraven speciální program. Kromě tradičních dobových stánků nejen s občerstvením si příchozí mohli užít také dvojici hudebních vystoupení. Na pódiu na nádvoří zahrála nejprve country kapela Kamarádi staré řeky, následně veřejnost bavila swing a bluesová skupina Starej pán. Návštěvníci hradu si mohli prohlédnout historický automobil a motocykl, nebo se vydat na prohlídku hradu. Pro děti byla připravena speciální prohlídka nazvaná Česká státnost.

Vrcholem akce bylo položení květin ke státní vlajce a portrétům Masaryka a Beneše. Poté si celé nádvoří spolu s kastelánem Petrem Slabým zazpívalo československou státní hymnu. Samozřejmě zazněla také Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

„Co si přát pro naši republiku a nás, občany? Snad jen to, abychom se v dnešní individualistické společnosti zastavili a trochu se ohlédli za hodnotami, které platily právě při vzniku první republiky. Aby slova jako čest, ctnost, pokora, tolerance a respekt k člověku nebyla pro občany České republiky jen prázdným uskupením písmen abecedy,“ uvedla při slavnostním aktu starostka Křivoklátu Libuše Vokounová.