Osmačtyřicetiletý chirurg Masarykovy nemocnice je již od roku 2006 také v městském zastupitelstvu. „Jsem místním patriotem a záleží mi na tom, aby se nám tady všem dobře žilo. Trápí mě specifické problémy našeho regionu, jako je sucho, hospodaření s vodou, nedokončené obchvaty měst a páteřních komunikací, znečišťování životního prostředí především na severu,“ uvedl Ivo Trešl, který rovněž slibuje, že se bude snažit o zachování kvalitní a dostupné zdravotní péče všem občanům regionu.

S komunální politikou má dlouholeté zkušenosti. „Práce v zastupitelstvu mě naučila, že politika začíná, kde končí názorová shoda. Do Senátu chci jít poctivě, s pokorou a s rozumem,“ dodal.

Dalšími kandidáty volebního obvodu č. 6 je například místostarosta Loun Milan Rychtařík (ANO). Pravicové strany ODS, TOP 09, KDU-ČSL a KAN nominují kurátora lounské galerie a nestraníka Vladimíra Drápala. Piráti podpoří kandidáta SEN 21, zemědělce Daniela Pitka. Za KSČM kandiduje Václav Beneš, starosta Blatna na Podbořansku. Starostu obce Rané na Lounsku pošle do senátních voleb ČSSD.