Údajně se má podle informovaných zdrojů jednat o čtyři roky starý případ, kdy měl vedoucí neoprávněně zrušit pravomocné rozhodnutí jen kvůli tomu, že potrestanou byla rodinná příslušnice.

František Fröhlich však jakékoliv pochybení odmítá. Podle něj je celá tato věc postavená, lidově řečeno, na hlavu. V šetřeném případu prý nijak nepochybil, stejně by jednal i v dalších případech. Nepodařilo se totiž prokázat, kdo automobil špatně zaparkoval, tudíž vlastník se mohl klidně vymlouvat na osobu blízkou.

„Jedná se o případ kontrolovaného vozidla, které stálo v jednu hodinu v noci na parkovišti u zemědělské školy na žluté čáře a strašně překáželo,“ prozradil Fröhlich a prozradil, proč zrušil pravomocné rozhodnutí: „Policie zjistila podle registru vozidel vlastníka, ale již nepátrala po tom, kdo tam auto postavil. Mohlo se klidně jednat o člověka z rodiny nebo o někoho, kdo zde nechal automobil kvůli technické závadě. Aniž by se pátralo po osobě, tak bylo vydáno rozhodnutí. Považoval jsem toto rozhodnutí za protiprávní. Vždy, když jsou v takovýchto případech pochybnosti, postupuje se ve prospěch toho, o koho se jedná.“

Podle Fröhlicha byly v celém případu další záhady. Policie prý vždy oznamuje takové přestupky do měsíce, v tomto případě byl odboru dopravu postoupen až po čtyřech měsících.

„Paní tvrdila, že byla na policii a tam se vše vyřešilo, proto považovala věc za vyřízenou. Po čtyřech letech si úřednice vzpomněla a dala stížnost, že jsem zneužil pravomoc. Pokud to někdo chápe jinak, tak tomu nerozumím,“ řekl na svoji obhajobu vedoucí odboru. MěÚ Rakovník v čele s tajemnicí Eliškou Holkovou o propuštění vedoucího odboru dopravy neuvažuje. Tajemnice jej neposlala ani na „dovolenou“ alespoň do doby, než se vše vyřeší. Rozhodnout o svém setrvání měl sám vedoucí.

„Pan Fröhlich byl v této souvislosti vyzván ke zvážení svého setrvání ve funkci vedoucího odboru. Nato osvětlil své postoje a své dosavadní kroky v dané věci,“ reagovala na dotaz Rakovnického deníku tajemnice MěÚ Rakovník Eliška Holková a dodala: „Zaměstanavatel v této souvislosti konstatuje, že základní zásadou trestního práva je zásada presumce neviny, a že s uvedenou skutečností, to jest zahájením trestního stíhání, zákony nespojují žádné pracovně právní důsledky.“

Pro úplnost informací dodejme, že úřednice odboru dopravy Jana Titzlová podala na městský úřad žalobu kvůli šikaně a také kvůli údajným nekalým praktikám vedoucího odboru dopravy.