Tentokrát návštěvníky benefičního koncertu Děti dětem, který tradičně pořádal Klub přátel dětských domovů s Dětským domovem v Novém Strašecí, čekala na začátku jedna lahůdka. Silva z Dětského domova v Olomouci si zazpívala s Hankou Křížkovou píseň Harlekýn od Ally Pugačevy. Přičemž Hanka zpívala v češtině a Silva v ruštině. Obě dvě to hned na začátku parádně rozjely.

Mladá zpěvačka píseň tady slyšela od Hanky Křížkové před dvěma roky. Protože se jí zalíbila, vzala ji do svého repertoáru.

Silva společně se sedmi dětmi zpívá v popové škole při dětském domově. Zpěváci v ní mají v repertoáru přes tři sta písniček. V Novém Strašecí se představili s několika písněmi, například Neviem byť sám od skupiny Elán nebo Lásko, voníš deštěm od Marie Rottrové. Děti z Olomouce se do Nového Strašecí pokaždé těší. Potvrdil to i ředitel domova Dalibor Křepský: „Děti se sem opravdu těší. Jezdíme sem pravidelně. Klub přátel dětských domovů nás podporuje, takže mu to tímto způsobem vracíme. Pokaždé se snažíme, přijet sem s něčím novým."

Kromě kolegů z Olomouce přijely také děti z Dětského domova v Žatci. Ti nejmenší se proměnili v myši a předvedli pásmo na píseň Vařila myšička kašičku.

Domácí se samozřejmě nechtěli nechat zahanbit a vystoupení si připravovali dlouho dopředu. Tři slečny Klaudie, Jana a Kristýnka společně s Jitkou Laiblovou předvedly orientální tanec. To už se stalo na benefici tradicí, s tím, že diváci pokaždé vidí novou choreografii.

„Dívky orient baví, je veselý. Obdivuji je, je to od nich velká odvaha, postavit se ve sporém kostýmu na jeviště a tančit. Druhý vstup se nesl ve znamení folklóru. Klaudie, Silva, Jana a Šárka se Simonou Pechovou nacvičily taneční pásmo s písní To ta Heľba.

„S Heľbou jsme vystupovali už na Jesenické notičce. Děvčata sice ze začátku trochu protestovala, ale písnička je svižná, takže se jim zalíbila a baví je to," vysvětlovala Simona Pechová.

Kromě Hanky Křížkové zazpívala ještě Jiřina Anna Jandová. Večerem provázel jako vždy Alexandr Hemala.
Koncert Děti dětem se uskutečnil v Novém Strašecí už počtvrté. Výtěžek převezme doktor Pavel Boček, zakladatel občanského sdružení Sluneční paprsek. Jeho patronkou je Hanka Křížková. Sdružení pořádá ozdravné pobyty pro onkologicky nemocné děti. Na ně jezdí společně i děti z dětských domovů.
Benefiční koncert tedy nejen podporuje nemocné děti, ale zároveň představuje um dětí z dětských domovů, které podporuje Klub přátel dětských domovů.

„Benefiční koncert připravujeme zhruba půl roku dopředu. Nejprve se domluvíme s ostatními domovy, jestli přijedou a co připraví. Žatečtí dokonce na jednom z koncertu zpívali píseň speciálně složenou pro zdejší dětský domov," uvedla jednatelka klubu Radka Síčová.