Taneční páry takřka z celé republiky se sjely o víkendu do Rakovníka aby se zúčastnily soutěžního klání Nezbedný Bakalář Memoriál Dr.Václava Černého. Soutěž ve standardních a latinských tancích, kterou spolupořádá Český svaz tanečního sportu, rakovnické kulturní centrum a místní Taneční klub Nezbedný Bakalář patří k těm nejlepším v Česku a navíc je úplně první českou taneční soutěží sezóny. Jelikož je to postupové klání, taneční páry si z něj odvážejí body. Když jich nasbírají 200 a pětkrát se jim podaří dostat se do finále, postupují do vyšší třídy.


Máme pěkné ceny i prostředí. Vše je vždy přehledně uspořádáno a proto se sem tanečníci asi rádi vracejí. Ti mladší se dozví od těch starších, že v Rakovníku je to dobré a proto sem začnou jezdit i oni,“ uvedla na vysvětlenou Zdeňka Černá.

Tanečníci z Rakovnicka
Za náš okres bojovali v kategorii D –latina: Michal Vabera a Eva Honzíková, kteří si vytančili třetí místo, Jan Valer a Leona Nejmanová ti byli
na sedmém místě a Ondřej Ráža a Nikola Burdychová, kteří do soutěže nastoupili zcela poprvé byli, ze čtyřiadvaceti účastníků v této kategorii, čtrnáctí.
V kategorii C –latina tančili Jakub Krieger a Karolína Valerová a zvítězili!


V porotě usedli mimo jiné předseda středočeské divize Českého svazu tanečního sportu Pavel Kojetín, Jiří Kubíček, Karel Maršálek či Marie Dvořáková. „To jsou osobnosti, které se celá léta věnují tancování. Někteří z nich například Jiří Kubíček dokonce ještě soutěží v seniorské kategorii. Všichni mají své taneční školy a kluby takže porota je na sto procent odborná,“ zdůraznila Zdeňka Černá. Ještě nedávno v porotě s eděl také její manžel, taneční mistr a majitel rakovnické taneční školy Nezbedný Bakalář Václav Černý.
Právě jeho památce a mistrovství byla věnována víkendová akce.