Starosta si je pozval ve čtvrtek v podvečer do obřadní síně na radnici, aby jim popřál k úspěchům dosaženým na mistrovství světa v německém Kalkaru v line dance. Zároveň Lentilkám předal ocenění za úspěšnou reprezentaci města.

„Blahopřeji vám za dosažená první místa. Děkuji za vzornou reprezentaci města a přeji vám hodně dalších úspěchů," řekl starosta. Pak si společně připili na další výborné výsledky taneční skupiny, která tímto odstartovala dvacátý rok svého trvání. Děvčata také vyprávěla o svých zážitcích v Německu.

Na závěr Jiří Pšenčný, jeden z vedoucích Lentilek, pozval starostu Zdeňka Nejdla i všechny přítomné na mistrovství republiky v dětských country tancích. Tentokrát se uskuteční v Rakovníku v Třetí základní škole, a to 9. až 11. května letošního roku.

Taneční skupina Lentilky tancuje při Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Z mistrovství světa v Kalkaru tanečnice přivezly tři zlaté medaile.

V kategorii jednotlivců do dvanácti let mistrovský titul získala Andrea Lexová.
V kategorii jednotlivců do osmnácti let titul získala Nikola Molendová.
Poslední zlato bylo za tanec juniorských týmů v mladší kategorii.

Stali se tak vlastně českými průkopníky, protože jako dětská taneční skupina bojovaly Lentilky o titul mistra světa první v historii.

Mistrovství se uskutečnilo na začátku ledna. O tituly bojovalo čtrnáct tanečnic z Lentilek. Podrobnosti o mistrovství a fotografie z něj najdete na webu Rakovnického deníku.