„Bylo nám na jednání se zástupcem firmy řečeno, že oni ty peníze odepisují, protože je z nikoho již nedostanou a že je to pro ně uzavřená věc," řekl novinářům místostarosta Rakovníka Jan Švácha (TOP 09). Ten dále zmínil, že vedení města nemá žádné informace týkající se šetření policie v této kauze. „Zajímalo by mne ale, kdo je viníkem," podotkl místostarosta.

V současné době se tak podle právničky města Ludviky Trešlové jedná pouze o termínu převodu hřiště do majetku města. A právě termín převodu hřiště do majetku města je předmětem dalších jednání. V požadavcích Tatranu Rakovník je údajně uvedeno, že si musí hřiště ponechat do roku 2020. O vyjádření jsme chtěli požádat předsedu Tatranu Rakovník Jiřího Froňka, ten je ovšem v současné době na dovolené.

„Rada města měla k dohodě připomínky, především kvůli tomu, proč by mělo být hřiště převedené až v roce 2021, a navrhla převod hřiště do června roku 2015," sdělil novinářům starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS). S tímto termínem vedení klubu ale nesouhlasí.

„Zatím panuje neshoda v termínu předání do majetku města, budeme jednat tedy dále," podotkl starosta města s tím, že se věcí ani nebude zabývat zastupitelstvo města (to zasedalo včera odpoledne, pozn. red.) a nebudou tedy ani nejspíše řešeny příspěvky pro fotbalový klub.

Firmě na termínu vůbec nezáleží

Právnička města Ludvika Trešlová pak sdělila, že termín, kdy bude hřiště předáno do majetku města, je věcí dohody mezi městem a vedením klubu. „Zástupce firmy sdělil, že jim na žádném termínu , kdy se město s Tatranem dohodne na převodu, nezáleží. Pro ně je akceptovatelná jakákoliv dohoda mezi městem a Tatranem," uvedla Ludvika Trešlová.

Podle Trešlové nehrozí, že by firma nakonec vymáhala patnáct milionů korun (peníze, které měl Tatran dostat údajně od ministerstva financí formou dotace z osmnácti milionových nákladů na realizaci hřiště s umělým povrchem, pozn. red.) od města či fotbalového klubu.

„Zástupci uvedli, že škody od Tatranu budou jen stěží moci vymoci. Peníze nemohou od města vymáhat, protože neexistuje žádný smluvní vztah mezi městem a firmou a ani nehrozí, že by firma v budoucnu demontovala trávník či další součásti hřiště," řekla právnička města Rakovník Ludvika Trešlová.

Kolem výstavby hřiště s umělým povrchem začalo být rušno během letních prázdnin v roce 2013. Tehdy se vedení rakovnické radnice dozvědělo, že klub Tatran Rakovník patnáctimilionovou dotaci od ministerstva financí neobdrží. Ministerstvo totiž i nadále tvrdí, že o žádné dotaci neví a že někdo schválení dotace musel zfalšovat.To vedení Tatranu ale odmítá. Co se přesně stalo a kdo tvrdí pravdu, už nyní zjišťují policisté. „Vzhledem k tomu, že při schvalování příspěvku města ve výši 3,6 milionu korun byla ze strany Tatranu Rakovník předložena potvrzení o poskytnutí dotace s podpisy a razítky ministerstva financí, předalo vedení města celou záležitost orgánům činným v trestním řízení z důvodu podezření z podvodného jednání neznámého pachatele," informovala Alida Štulajterová.