O přestřižení pásky se postará sám starosta města Rakovník Zdeněk Nejdl, chybět nebude ani doprovodný program pro děti.

Jak jsme vás již informovali, termín otevření Tesca se postupně několikrát měnil. Nejreálněji se jevil termín 22. května, ten byl ale posléze kvůli dokončujícím pracím pozměněn. Nám se podařilo zjistit, že termín 30. května je závazný a také jsme vás ihned informovali.

ANKETA: Navštívíte během soboty hypermarket TESCO?

Slavnostího ceremoniálu otevření bran hypermarketu Tesco, se zúčastní i starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl. Ten obdržel od vedení hypermarketu pozvánku na slavností střih, jenž bude proveden v 8 hodin ráno. Zákazníci, kteří dorazí v sobotu do Tesca, se mohou těšit i na pestrý doprovodný program, jenž by měl podle informací potrvat celý den. Dopolední program moderuje Braňo Polák, herec známý z TV seriálu Proč bychom se netopili. Pro návštěvníky je připravena celá řada soutěží jako Taškařice, Uhádni a ber, Teskolo štěstí a Tesco kvíz. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které budou připraveny skákací boty, nafukovací skákadla, malování tvářiček a klaunérie.

U příležitosti slavnostního otevření hypermarketu obdrží Domov Ráček, což je denní stacionář pro mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé, finanční dar ve výši 30 tisíc korun.

„Ráček také zajišťuje chráněný byt s odlehčovací službou a s nepřetržitým provozem a sociálně-terapeutickou dílnu. Právě na vybavení dílny chceme zmíněný dar využít a nakoupit dva stoly, osm židlí, skříň a materiál na výrobu proutěných a košíkářských výrobků,“ říká Ilona Hrušková, ředitelka rakovnického Domova Ráček.

Parkoviště u Tesca je již dokončené a nabízí přes dvě stě parkovacích míst, z toho je dvanáct vyčleněno pro invalidy a pět pro maminky.