Místo šedivých budov teď září veselými barvami. Každý pavilon má nyní jinou barvu a navíc je pomalován značkami v podobě čtverečků a trojúhelníčků, takže si děti ten svůj snadno poznají. S novým kabátem byla školka také zateplena, což přinese úsporu i lepší prostředí dětem i zaměstnancům, jak v zimě, tak v létě. Hodnota díla se vyšplhala na čtyři celé tři desetiny milionu korun. Tři celé dvě desetiny milionu čerpalo město z dotace Ministerstva životního prostředí.

Opravy se dočkala v první řadě hospodářská budova, kde se vyměnila okna a dveře. „Museli jsme jeden týden dovážet jídlo z 3. ZŠ Rakovník. Pak se pokračovalo zateplením budov a opravou střech a rovněž zateplením prostoru pod nimi," vyjmenovávala ředitelka školky Ivana Vágnerová. Budovy se také odizolovávaly od země, takže byly kolem nich výkopy.

To vše se dělalo za provozu školky. S pracemi pomáhali i zaměstnanci školky. Například myli okna a uklízeli po malování. Pásku slavnostně přestřihl starosta města Pavel Jenšovský spolu s ředitelkou školky Ivanou Vágnerovou a zástupcem stavební firmy Markem Nachtigalem.