Rakovnický hokejový klub ve spolupráci s Českým hokejem pořádá opět po několika měsících na zimním stadionu od 16 hodin náborovou akci v rámci projektu Pojď hrát hokej. Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odnese zajímavý hokejový dárek. „Dětem postačí jen brusle, helma - klidně i lyžařská a rukavice. V případě, že mají doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, můžou je rovněž vzít s sebou. A když žádné vybavení nemají, mohou se rodiče obrátit na mě a půjčíme ho rovnou na místě," říká vedoucí HC Rakovník Tomáš Veselý.

Akce začíná teoretickou částí, poté malí hokejisté rakovnického HC začínajícím bruslařům a jejich rodičům předvedou ukázky v Česku velmi populární hry. Následně už bude ledová plocha patřit začínajícím bruslařům, kteří v doprovodu rakovnických trenérů udělají své první krůčky na ledě.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Ti zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého svazu ledního hokeje z. s. (Český hokej), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM. Více informací o příspěvku na první hokejovou výstroj je na stránkách www.pojdhrathokej.cz.

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná posedmé po celé České republice a celkově už poosmé. V loni na podzim přilákala 22 začínajících hokejistů, včetně tří hokejistek. Nejmladším z nich byly teprve 4 roky.