Po tříleté pauze se všem příchozím naskytne výhled na Jesenickou a Rakovnickou pahorkatinu, pohoří Džbán, Krušné a Doupovské hory. Rozhledna je otevřena do konce září každou sobotu od 11 do 16 hodin, o prázdninách do 17 hodin. V neděli bude i nadále uzavřena.

Rozhledna byla poprvé otevřena 1. července 1999. Nyní si ji Klub přátel rozhleden pronajal od mobilního operátora. Při obsluze se budou střídat členové Klubu rozhleden z celé republiky. Na místě jsou k dispozici turistické známky, pohlednice rozhledny a nové pamětní razítko. Pro obsluhu je vybudováno nové zázemí.

Tobiášův vrch leží necelé dva kilometry od jesenické křižovatky, kde se protínají dva hlavní silniční tahy Praha – Karlovy Vary a Žatec – Plzeň. Vyhlídková věž vysoká 48 metrů je přístupná od jesenické křižovatky, odkud je rozhledna vidět, ve směru na Jesenici. Zhruba po půl kilometru je prostor pro parkování. Odtud lze k rozhledně dojít asi 300 m po cestě. K věži rovněž vede zelená a modrá turistická značka.

Rozhledny

Návštěvníci Rakovnicka se mohou rozhlédnout po okolí i v jiných částech kraje. Celkem 98 schodů musí překonat turisté na rozhledně Mackova hora u Nového Strašecí. Otevřeno je od května do června v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin, o prázdninách ve stejnou dobu denně a od září opět jen v sobotu a v neděli.

Od září minulého roku se návštěvníci mohou pokochat například pohledem na údolí řeky Berounky z rozhledny ve Velké Bukové, vysoké více jak 14 metrů. Sezónu zahájila již v dubnu. Otevřeno je každý den kromě pondělka od 9 do 17 hodin.

Pohled na město z výšky 46 metrů skýtá všem zájemcům Vysoká brána v Rakovníku. Otevřena je v květnu, červnu a září ve středu, sobotu a neděli od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin, o letních prázdninách od úterka do neděle od 9 do 17 hodin.