Z vlaku kromě několika lidí vystoupila dívka, která ve starém muži oživí vzpomínky, protože se nápadně podobá jeho první lásce. Tu pravou náladu všemu dodává deštivé počasí… Takhle nějak se po celý den rodil videoklip k písni Michala Horáčka v podání Františka Segráda.

Videoklip vznikal podle scénáře spisovatele, režiséra a hlavně novostrašeckého rodáka Davida Laňky, který s nápadem natočit klip právě k této písni přišel. To, že je David Laňka novostrašeckým rodákem, přispělo k volbě zdejšího nádraží.

„Nádraží dotváří hezký ráz k atmosféře písně. Kolegům jsem nedal moc na výběr. Mám tu zčásti producentskou roli, takže se museli přizpůsobit. Byli jsme se tady podívat, a protože jsme zjistili, že je to ono, nikde už jsme dál nic nehledali," vysvětloval David Laňka. Pro hrálo také to, že je nedaleko luženské železniční muzeum, odkud byly půjčené vozy. Najít vhodné, ne příliš vzdálené místo na natáčení totiž bývá docela problém. A někdy se stane, že tam natáčet nelze.

„Tady jsme se domluvili s Českými drahami a městským úřadem velmi rychle," podotkl Laňka. Natočit videoklip podle něj bývá docela náročné. Musí být jednoduchý. Většinou, aby nebyl příliš finančně náročný, točí se na jednom místě.
Tentokrát se filmaři přesunuli do více lokalit. Kromě nádraží natáčeli ještě v Novém Strašecí za kostelem, Laňkově oblíbeném místě z dětství, kudy šel hlavní hrdina domů, a v Praze v nádražáckém bytě. Tím by měl být videoklip pěkný, dynamický a zároveň melancholický, stejně jako píseň.

Davida Laňku nejprve oslovila poněkud tklivá píseň Dál od Michala Horáčka, kterou zpívá František Segrádo. Inspirovala ho dosažená čtyřicítka. Uvědomil si, že příliš času nezbývá. Je čas jít dál. 
S režisérem Martinem Müllerem už spolupracoval na filmu Modelky, s kameramanem Matějem Kovárníkem vytvořil jeden krátký film, kde hráli také aktéři videoklipu, herec Martin Kraus a moderátorka Eva Perkausová. S Františkem Segrádem se setkal vůbec poprvé. Jeho písně a písně Michala Horáčka poslouchá. Videoklip poběží v hudebních televizích, internetu. Zhruba v tuto dobu by měl být na televizní stanici Barrandov. Františkovu první lásku si zahrála Eva Perkausová. Ač jsou jí šedesátá léta minulého století hodně vzdálená, tu dobu má velmi ráda. „Život lidí byl pestrý, nosily se i pestré barvy. Mám doma z té doby hezké střižené šaty do áčka. Troufla bych si nosit tehdejší módu i teď," vyprávěla Perkausová.

Točení videoklipu byla její první zkušenost, i když pracovala s lidmi, které zná. František Segrádo na ni působil jako milý, vtipný muž. Ve videoklipu se s ním nesetká, jen ho zahlédne. Novostrašecko navštívila poprvé a uvažovala o tom, že se sem někdy vydá.