A právě k němu putoval výtěžek z třetího ročníku multikulturní benefiční akce „Senec nad vodou potřetí". Pořadatelé SVP Senec a Obecní úřad Senec věnovali částku 11 tisíc 102 korun ve prospěch rakovnické skupiny „SOS ANDĚLÉ Rakovník" s tím, že by rádi, aby peníze šly rodině, potažmo dítěti, které žije na Rakovnicku. A volba padla na Tomáška z nedalekého Zavidova. Na fotografii vidíme zleva: spolupořadatel Jan Jager, tatínek Tomáška Jaromír, zástupkyně SOS Andělé Vendula Blechová maminka Hana s Tomáškem a spolupořadatel Zdeněk Jílek. „Všem moc děkujeme," poděkovala při předávání šeku dojatá maminka Tomáška. Zdeněk Jílek připomněl: „Bez nároku na honorář zahrály na benefici rakovnické kapely Kampánus, Falešná ozvěna a hudební sdružení Vevera. Za poloviční honorář pak profesionální divadlo a kapela z Plzně. Děkuji také všem, kteří svojí účastí a pomocí přispěli ke zdaru akce a tím pádem i Závorovým ze Zavidova." Peníze chce rodina použít na nákup speciálního zdravotního kočárku, který Tomášek moc potřebuje, ale stojí několik desítek tisíc korun. Proto rodina i S. O.S. Andělé shánějí i další peníze.

První půlrok svého života strávil dnes už dvouletý Tomášek (narozeniny oslavil 
14. března) po nemocnicích. „Narodil se v Rakovníku a museli ho křísit, prodělal tři resuscitace. Pak byl okamžitě převezen do Prahy," popsala maminka Tomáška Hana. Skončil na dětské JIPce v Thomayerově nemocnici, kde mu lékaři poprvé zachránili život. „Měl vrozený šedý zákal, u diagnózy Loweho syndrom to prý tak bývá. Ve třech měsících mu tedy operovali jedno oko a pak i druhé. Nosil čočky a pak přešel na brýle," nastínila maminka Hana.

Popisovaný půlrok jeho života byl prý pro rodinu doslova šílený. Tomášek byl prý stále ve stavu mezi životem a smrtí. „Prodělal operaci střev, neboť stále zvracel a nepřibíral na váze. Dnes už má v bříšku zavedenu do žaludku sondičku, aby ji nemusel mít v nose. A celkově se tak jeho zdravotní stav moc vylepšil," popisovala dále Hana.

Tomášek má oslabené svalstvo. Nedrží například hlavičku, potřebuje oporu. Rodina tedy shání finance na speciální kočárek, který stojí desítky tisíc korun, ale tyto opory má a je vyrobený přímo na míru. „Je to náš sen, který se nám až doposud zdál hrozně vzdálený. Teď už ale vidíme naději, a to díky tak hodným lidem, kteří nám finančně vypomohli na benefici i prostřednictvím S.O.S. Andělů," zdůraznila Hana. Tu prý oslovili díky zdravotní sestřičce Michaele Frolíkové, která jim pomáhá s Tomáškem.

Touto cestou by Závorovi rovněž chtěli poděkovat pražské nemocnici Motol, kde Tomáškovi rovněž moc pomohli a kam jezdí na pravidelné kontroly. „Na oční, do komplexní péče, na kardiologii, na pediatrii, na zubní," vyjmenovala maminka Hana. To, že budou mít postižené dítě, prý Závorovi samozřejmě věděli. Absolvovali genetická vyšetření, ale nemínili se Tomáška vzdát. „Nejsem schopna dát dítě pryč. Nemám na to povahu. Jsem toho názoru, že každý má právo na život," vysvětlila maminka Hana. „Jsem stejného názoru," přitakal tatínek Jaromír.

V tuto chvíli už prý Tomášek dělá velké pokroky. „Dělá paci paci, začíná broukat. Je to, myslím, i díky kamarádce Mileně Vlkové, která nám doporučila muzikoterapii a sehnala nám mnoho cédéček. Ta relaxační hudba Tomáška viditelně uklidňuje," popsala ještě maminka Hana.

Ještě je třeba dodat, že Závorovi jsou velice pyšní na Tomáškovu sestřičku, sedmiletou Aničku, která letos v září půjde do školy. „Je to šikovná holčička. Trošku divoška, ale to k mládí patří. Máme obě naše děti moc rádi, jsou náš celý svět," shodli se manželé.

V současné době má skupina S.O.S. Andělé Rakovník pod svými křídly pět dětiček. Snaží se dětem a rodinám pomoci nejen materiálně, ale i psychicky.
Skupina se neustále vyvíjí. Jejím nejnovějším projektem je facebookový bazárek – Pomáháme tam, kde je třeba. Najdete zde aukce, jejichž výtěžek jde dětem nejen v rakovnickém okrese, a řadu příběhů a fotografií dětí, které vás nenechají chladnými…