Melánie Gebouská a Jitka Zaňáková, obyvatelky Kazilky vyprávěly: „Nejdříve se přihnala bouřka a vydatný déšť a pak na chvíli vše ustalo a byl klid. Potom začal foukat silný vítr, padaly kroupy, a to byl takový rachot, že nikdo z nás nepoznal, že se lámou stromy. Měli jsme všichni strach, protože tu s námi byly čtyři děti. Vyšli jsme ven před chatu a teprve tam jsme viděli tu spoušť. Nebylo kam šlápnout, všude ležely kmeny a větve. Nám poškodil padající kmen okraj střechy a pobořil verandu. Vše se odehrálo během pěti minut.“

Po celý víkend se neslo chatovou osadou kvílení motorových pil a rány sekerou. Obyvatelé místo odpočinku odklízeli následky silného větru, podle slov svědků i spouště, jakou zanechal, tady doslova řádilo tornádo.


Kazilka
Dokonalý obraz zkázy: sem a tam do vzduchu trčely pahýly ulámaných stromů, se kterými si vítr pohrál jako se sirkami. Kmeny popadaly mezi chaty. Z některých koukala jen část střechy. Stromy ničily nejen chaty, ale i zaparkovaná auta. Příjezdová komunikace byla zavalena kmeny a doslova neprůchodná. Zdejší obyvatele větrná smršť na několik hodin odřízla od světa. Hrůzný obraz dokreslovaly ohromné vývraty. Takovou měl vítr sílu, že vyvrátil z kořenů stromy o průměru kmene až třicet centimetrů.

Následky
Kazilku větrná smršť zasáhla nejvíce. V aleji podél silnice na Zdeslav vítr vyvrátil asi třicet jabloní. V samotné vsi popadalo několik vrb a lípy. Dále byla zčásti zavalena cesta na Vojtův mlýn. Z lesa zvaného Vrábíkov, zbyly jen ulámané pahýly. Stromy padaly i na koleje a zpřetrhaly elektrické vedení. V jednu chvíli se územím valilo obrovské množství vody. Rybník v Křekovicích a malé rybníčky za Zdeslaví přetékaly přes hráz. Příval splachoval z polí ornici a naplnil jí metr hluboké příkopy. Dozrávající pšenici déšť přibil k zemi a řepku „vymlátil nastojato“. Ve Strachovicích v noci evakuovali tábor. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Větrná smršť se přihnala od Kožlan a řádila jen na zmiňované části území. Například obec Čistou vůbec nezasáhla. Ještě v pátek odpoledne prošel osadu Kazilka statik, aby zkontroloval zasažené budovy. Žádná z nich nebyla narušena. Polomy budou odklízet těžební dělníci.