Rakovničtí kriminalisté se snaží rozlousknout případ podivného vloupání do domu v Lužné, kdy si zloděj dal velkou práci s ukradením hodin.

„Kvůli tomu, aby si zloději odnesli poměrně drahé hodiny, museli nejprve překonat několik překážek,“ vysvětloval mluvčí rakovnické policie René Černý, což podle něho v každém případě svědčí pro teorii předem připraveného a promyšleného činu.

Okradeným je třiapadesátiletý muž z Prahy, majitel domu v Lužné – nádraží. „Naše hlídka vyjela do Lužné pět minut do jedenácté hodině večerní s tím, že na místě jsou už také přítomni příslušníci bezpečnostní agentury Zero,“ konstatoval policista. K násilnému vniknutí zřejmě dle svědectví okradeného došlo tentýž den mezi půl sedmou až desátou hodinou večerní.

Prozatím neznámý pachatel překonal nejprve oplocení pozemku domu. „Pak zloděj rozbil venkovní světelné čidlo a poškodil bezpečnostní zařízení. K překonání dvoukřídlých vstupních dveří musel použít násilí,“ popisoval cestu zloděje policista. I zde je patrné, že zloděj či zloději dobře věděli, co mohou v objektu cestou za lupem čekat a byli na to řádně připraveni.

Jak již bylo řečeno, zmizely nástěnné dřevěné starožitné hodiny za padesát tisíc korun. Celková škoda v tomto zajímavém případě byla spočtena na 53 tisíc 300 korun. Kdo asi tak moc toužil po starožitných nástěnných hodinách, že se je rozhodl ukrást?