Pod vlivem alkoholu a bez řidičských zkušeností usedl do trabanta na parkovišti za rakovnickým kulturním centrem sedmadvacetiletý muž. Zastavilo ho však ocelové schodiště.

 


Nehoda, která přesně zapadá do kategorie, nad kterou všichni rozumní lidé kroutí hlavou, se stala v nočních hodinách na parkovišti za Kulturním centrem v Rakovníku. Sedmadvacetiletý rádoby řidič po požití alkoholu a pod rouškou tmy se rozhodl odjet z parkoviště ve vozidle značky Trabant. Ač je toto vozidlo malých rozměrů, tak akci nedotáhl do konce. Zabránilo mu v tom ocelové schodiště. „Muž jel v trabantu po parkovišti za kulturním centrem a to i přesto, že není držitelem řidičského oprávnění. Nejprve při jízdě lehce poškodil zde zaparkované vozidlo Opel Vectra a poté naboural do ocelového schodiště. Zkouška na alkohol u něj prokázala 0,11 promile alkoholu v dechu. Podrobil se také odběru krve,“ informoval vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. Na trabantu po nočním rodeu vznikla škoda 2 tisíce korun, na opelu také 2 tisíce korun a na schodišti 5 tisíc korun.

Ve čtvrtek došlo ještě k dalším dvěma nehodám, ty se staly v ranních hodinách. Po silnici od Všetat na Roztoky jel v 6.40 hodin dvacetiletý řidič v nákladním voze IVECO. V katastru Velké Bukové podle jeho výpovědi spatřil v pravotočivé zatáčce lesní zvěř. Té se chtěl vyhnout vlevo, najel do protisměru, kde se s ním utrhla krajnice, vjel do příkopu a poté narazil do stromu. „Muž utrpěl lehké zranění a byl převezen k vyšetření do rakovnické nemocnice,“ nechal se slyšet Rác. Na IVECu vznikla škoda 270 tisíc korun.

Lesní zvěř byla také příčinou nehody na silnici mezi Petrovicemi a Rakovníkem. Třicetiletý cizinec za volantem Volkswagenu Golf nedodržel v mlze bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím Renaultem Megane. Řidič renaultu přibrzdil kvůli zvěři na vozovce, na to však už nestačil zareagovat muž v golfu a zezadu do něj naboural. „U řidičů bylo požití alkoholu před jízdou zkouškou vyloučeno,“ sdělil Rác. Volkswagen byl poškozen za 20 tisíc a renault za 10 tisíc.