Nechyběly jak tradiční školy z Rakovnicka, tak i z nejbližších okresů. Nově se v přízemí kulturního centra prezentovala Masarykova střední škola chemická Praha. „Tento obor na Rakovnicku chybí, přitom ho žáci vyžadují a je po něm poptávka, takže jsem rádi, že zástupci školy dorazili. Měli jsme tady i školu z Litvínova, takže nechyběly ani ty ze vzdálenějších koutů. Pravidelným návštěvníkem bývá třeba Střední škola letecké a výpočetní techniky Odolena Voda, která má zajímavou historii a je o ni zájem,“ přibližuje ředitelka odboru KoP Rakovník Jitka Ledvinková. Ta také potvrdila, že více než samotný obor, lákal děti především způsob prezentace. „Třeba jen rakovnická průmyslovka si vždy zabere téměř čtvrtinu přízemí. Letos nám tedy chyběl letecký simulátor, ale třeba křivoklátské učiliště mělo laserovou střelnici na divočáky. Ale byly zde i rakovnické školy, jako třeba rakovnické a novostrašecké gymnázium či Masarykova obchodní akademie. Ty nepotřebují takovou propagaci a jen samo jméno mluví za ně,“ prozrazuje Jitka Ledvinková.

Již počtvrté se prezentovali také regionální zaměstnavatelé. „Celkem zde bylo třicet pět škol a třináct zaměstnavatelů. Byly zde i všechny ozbrojené složky republiky, takže jsme měli zajištěnou i bezpečnost,“ usmívá se ředitelka odboru KoP Rakovník.

Vedle přehlídky škol a zaměstnavatelů byl pro návštěvníky připraven i doprovodný program. „Každou hodinu vystoupil na pódiu gympl, měli jsme tady i trubače. Doprovodná vystoupení se střídala každou čtvrt hodinu,“ uvedla Jitka Ledvinková s tím, že se za celý den včetně vystavovatelů objevilo v kulturním centru kolem osmi stovek návštěvníků.