Protestujícím zemědělcům vadí především situace na trhu EU a vzniklé přebytky, administrativní náročnost a byrokratické tlaky a požadují přenastavení spolupráce s Ukrajinou a návrat Společné zemědělské politiky respektující práci zemědělců.

Produkty s obsahem HHC a kratom se dají sehnat v obchodě na Husově náměstí v Rakovníku.
Kratom, HHC či nápoj Prime. Ve školách řeší aktuální hrozby i rozesíláním mailů

Desítky traktorů a další zemědělská technika se sjela do areálu společnosti AgroZZN, odkud úderem desáté hodiny vyjely vstříc rakovnickým ulicím. „Demonstrujeme proto, že se sem pouští dovoz levného obilí, shazuje nám to cenu a tím pádem to snižuje naši konkurenceschopnost. Dovážené zboží nemá takovou kvalitu jako naše, musíme dodržovat Green deal, všechny směrnice a dovážené zboží se dělá bez směrnic, což je v trhu nefér, protože jejich náklady jsou úplně jiné. Tím pádem oni v dané ceně dokáží vydělávat, ale my už ne, jelikož náklady máme daleko větší,“ uvedl za všechny protestující zemědělce František Zralý, předseda zemědělského družstva Lašovice.

Zdroj: Deník/Josef Rod

Problém je podle něj v celkové podpoře zemědělství, která zkrátka není. „Protestujeme také proto, že je velký dovoz a velká byrokracie. Protestovali jsem již před dvěma lety, když začala společná zemědělská politika a chtěli jsme ukázat, že to není dobré, ale tehdy nás nikdo neposlouchal. Až nyní chce s námi někdo alespoň trochu jednat, tehdy nebyl zájem,“ doplnil Zralý.

Mohlo by vás zajímat: Kounovská sokolovna hostila Myslivecký ples. V tombole nabízeli nejen divočáky

Zdroj: Kateřina Husárová