Sedmašedesátiletá žena se díkyzáchranářům navrátila zpět do života.

„Těžko říci, zda byl vinou vypitý alkohol, či otřes mozku, jako následek rvačky, že se ocitl v lese. Naše kolegyně z dispečinku mu radili ať jde za nejbližším světlem,“ vyprávěl Miloš Králíček. Shodou šťastných náhod se tak zraněný trampík dostal až do letního dětského tábora, kde se ho ujali táboroví vedoucí, kteří jej dopravili do nejbližší vesnice , tedy do Nezabudic. „A tam už jsme si ho vyzvedli. Na první pohled bylo vidět, že na něm bylo spácháno velké násilí,“ dodal lékař.

Lékaři záchranky se ani o tomto víkendu nevyhnuli konfrontaci s lidmi, kteří ošetření, třeba i těžšího zranění, nechávají až do té chvíle, kdy jim bolest zavelí, že už prostě jiná možnost není.

V sobotu odpoledne se při fotbale zranil třicetiletý muž. „Zhmoždil si levou dolní končetinu. Nevím na co čekal, ale faktem je, že jsme jej nad ránem vezli na chirurgii. Přitom při fotbalových zápasech musí přihlížet mnoho lidí, kteří jej mohli hned po jeho zranění odvézt do nemocnice,“ zdůraznil Miloš Králíček.

V půl páté ráno záchranáři zcela jistě zachránili život sedmašedesátileté ženě, které selhávalo srdce. Po zajištění jejích základních životních funkcí byla urychleně dopravena na JIP oddělení interny rakovnické nemocnice.

Čtyřleté dítě bylo nutné převézt do pražské nemocnice s podezřením na zánět mozkových blan, přímo v ulicích Rakovníka pomohli záchranáři třiapadesátileté ženě, kterou postihl epileptický záchvat.

„Opět sesterská posádka vyjela k osmadvacetiletému muži, který byl zraněn na ruce. Měl řeznou ránu,“ pokračoval Miloš Králíček. Při pádu se nebezpečně zranila starší žena. S bolestmi břicha a kyčlí byla dodána na vyšetření chirurgům.

„V neděli v půl třetí odpoledne si při fotbale zlomil bérec patnáctiletý chlapec. I on byl odvezen na chirurgii. I dalším pacientem byl poté chlapec. Tentokrát ve věku dvanáct let. Ten byl s podezřením na zánět slepého střeva transportován do pražské nemocnice v Motole,“ líčil lékař Bohumil Nevím.

Posledním víkendovým případem byl výjezd k dopravní nehodě u obce Drahouš, kde po šesté hodině večerní havarovali cizinci. „Otec se čtyřletým synem. Řidič měl zlomeninu klíčku, chlapec měl naštěstí pouze nějaké oděrky na hlavičce. Po zbytek víkendu pak už byl kupodivu klid,“ uzavřel Lékař Bohumil Nevím.

V sobotu v podvečer si při hře zlomil ruku čtrnáctiletý chlapec. Jeho úraz byl takového rázu, že vyžadoval speciální operaci a byl tedy převezen do pražské nemocnice v Krči. Sanita se sesterskou posádku se při zpáteční cestě dostala k úrazu zhruba dvanáctiletého chlapce, který si rovněž při hře zlomil ruku v předloktí. „Bylo to nedaleko čerpací stanice Robin Oil. Byli jsme příjemně překvapeni jeho stejně starými kamarády, kteří mu poskytli zcela profesionální první pomoc. Například tím, že mu zvedli nohy, aby neomdlel. Je to skvělé, když vidíme, že takoví kluci se dokázali postavit k této jistě nepříjemné a nečekané události čelem. Jsou fakticky dobří,“ chválil řidič sanity Petr Tondr.

Podivný pohled třiaosmdesátiletého cestujícího v linkovém autobuse vedl v pátek odpoledne jeho spolupasažéry k mylné domněnce, že je dotyčný opilý. „Přesto jsme k němu byli nakonec přivoláni a zjistili jsme, že ten člověk má skoro čtyřicetistupňovou horečku. Hrozila sepse, a bylo jej tedy nutné rychle dopravit na internu rakovnické nemocnice,“ vypravoval lékař Miloš Králíček.

Epileptický záchvat devatenáctileté slečně zřejmě způsobilo stroboskopické světlo na diskotéce. „I to se, bohužel, může stát,“ uzavřel Miloš Králíček.