Získala oranžovou stužku za spolupráci s místní〜mi zemědělskými subjekty. K tomu ještě šek na 600 000 korun z Programu rozvoje venkova.
Přihlásit se do této prestižní soutěže nejprve nikoho z obce ani nenapadlo. Pak o tom začali přemýšlet a šli do toho opravdu na poslední chvíli bez sebemenších zkušeností. Řekli si, že to zkusí a uvidí. Poslední místo je když tak jisté.

Probojovat se nejprve do krajského a pak do celostátního kola nebylo jednoduché. Klání začalo už v červnu. Na příjezd hodnotitelské komise se tady jaksepatří připravili. Děvčata je přivítala v krojích s chlebem a solí a pak i zatancovala. Následovala prohlídka obcí. V Bělbožicích se obyvatelé pochlubili opravenou kapličkou, božími muky a vyčištěným rybníkem. V Šípech například novým dětským hřištěm. V Milíčově i Bělbožicích pěkně využili budovy u zemědělské váhy, které jinde vesnice spíše hyzdí. Jsou opravené a slouží jako garáž, malá hasičská zbrojnice i zastávka autobusu. V Milíčově dokonce jako společenská místnost.

Členové komise nejvíce ocenili upravené komunikace, které se podařilo opravit už v minulém období. „Nejnáročnější částí byla beseda
o činnosti v obci. Každý člen se vyptával na něco jiného. Na činnost spolků, na zemědělství… Velkou výhodou bylo, že se do příprav zapojili
i ostatní občané. Takže odpovědět na přímé otázky kolem zemědělství pak bylo snadné,“ vzpomínala starostka Jaroslava Paulová. Komisi zaujalo místní myslivecké sdružení Krahujčí.

Oranžovou stužku v krajském kole převzala obec v červenci „Při tom jsme se dozvěděli, že oranžová a zelená stuha postupuje do dalšího kola, které pořádá Ministerstvo zemědělství,“ vysvětlila dále starostka. Komise mířila do obce podruhé. Tentokrát se její zájem obrátil vyloženě na zemědělství. Tak se Šípy dostaly do celostátního kola. Nakonec mezi 13 vesnicemi obsadily 3. místo.