V průběhu prázdnin probíhá celorepubliková policejní akce „Léto za volantem“. Smyslem této akce je rozdat propagační materiály, které upozorňují na nehodovost a dále prezent v podobě nealkoholického piva. Propagační materiály se rozdávají řidičům, kteří mají vše v pořádku. Do této akce se zapojila také rakovnická policie v čele s tiskovým mluvčím Policie České republiky René Černým. Ti číhali na řidiče ve směru z Rakovníka na Lubnou.

,,Dělá se to vlastně proto, aby řidiči, kteří mají touhu požít před jízdou pivo, pili pivo nealkoholické,“ uvedl tiskový mluvčí Policie České republiky René Černý..

Řidiči byli mile překvapeni, že i policie dokáže rozdávat dárky. Reakce na to byly velice pozitivní. Je to něco jiného, než rozdávat pokuty a zabavovat řidičské průkazy. ,,Řidiči vidí, že i policie ocení to, že mají vše v pořádku. Řidičům se to velice zamlouvalo.“ řekl Černý.

Víceméně mohla být policie spokojena, řidiči byli vzorní. „Za tu krátkou chvíli jsme rozdali pouze tři pokuty. Za propadlý technický průkaz, nesvícení a nepoužití bezpečnostních pásů. Takže jen minimální přestupky. Jinak řidiči byli vzorní,“ dodal mluvčí policie René Černý.