Říkal jste, že jste si vybral třinácté místo sám. Proč tedy právě třináctku?

Na toto odpovídám v poslední době hodně často, mám k tomu hned několik důvodů. Kde začít?

Někde začněte …

Jsem na pozici místostarosty už dvanáct let. To je více, než jsem předpokládal, že budu. S léty člověk pomalu začíná tolerovat věci, které dříve netoleroval, ztrácí sílu a razanci ve věcech, které mu přijdou podstatné. Únava se projevuje vysokým tlakem, zvýšeným cukrem a stále větší touhou poslat kdekoho kdykoli naprosto nediplomaticky a neslušně slovy, která se neříkají, do míst, která se v médiích běžně neobjevují. Zdá se mi tedy lepší odejít dřív, než bych něco podobného udělal.

A proč třinácté místo na kandidátce?

Jak to správně pojmenuje opozice, nechávám si otevřená zadní vrátka.

Ale z třináctého místa není moc veliká šance se dostat do zastupitelstva města?

Z této pozice je to opravdu jen úzká škvíra. Přesně taková, abych ještě přemýšlel o další práci v komunální politice, pokud mne tedy občané svými hlasy dostanou do zastupitelstva města.

Počítáte tedy s možností, že nebudete zvolen rakovnickým zastupitelem?

Na devadesát pět procent s tím počítám.

Kam by tedy směřovaly vaše další kroky?

Odepisuji na vypsaná výběrová řízení, píši motivační dopisy a společně se strukturovaným životopisem, diplomem z vysoké školy, rejstříkem trestů a dalšími náležitostmi je rozesílám na nejrůznější, pro mne snad vhodná, místa. Ať to dopadne jakkoliv a mé kroky budou směřovat kamkoliv, zůstal mi domov a nejlepší přátelé v Rakovníku. A to je pro mě zásadní.