Na druhý červencový týden trochu nezvyklé počasí předpovídají jak čeští meteorologové, tak server yr.no, kteří místní znají jako norské počasí. Podle jeho prognóz bude nejteplejším, a také posledním dnem dnem beze srážek úterý 9. července. Teploty se mají dostat nad 30 i ve středu, kdy ale odpoledne přijde bouřková fronta. Podle výhledů českých meteorologů mohou být bouřky opět místy silné, déšť vydatný a škody může způsobit vítr i případné kroupy.

Není bez zajímavosti, že i přes středeční přechod studené fronty se nejen v následujících dnech příliš neochladí, ale noc na čtvrtek by stále na některých místech mohla zůstat tropická. Tedy s teplotami, které neklesnou pod 20 stupňů.

Následující dny pak i přes letní teploty k vodě zřejmě lákat nebudou. Až do neděle by každý den mělo větší část dne či noci pršet a očekává se, že každý den spadne minimálně 10 milimetrů srážek. Což by místy mohlo zvednout i místní toky a způsobit další komplikace ve smyslu lokálních záplav.

Situace s deštěm a přeháňkami by se měla uklidnit až na začátku příštího týdne, kdy by se mělo vrátit klasické teplé, ale i suché letní počasí a teploty se podle stávajících předpokladů vrátí k tropickým hodnotám.