I hostující si přivezli své fanoušky. Turnaj nakonec přinesl ten pravý přátelský výsledek. Při zápasech každý s každým mužstva jedenkrát vyhrála a jedenkrát prohrála. O konečném výsledku rozhodly penalty. Diváci viděli velmi pěkný fotbal na dobré úrovni.

Na třetím místě skončil místní tým Sparta Lužná, na druhém fotbalový oddíl Tygři z Lužné u Vsetína a turnaj vyhrál fotbalový klub Liptovská Lúžna.
Po hlavních utkáních dostala slovo „stará garda,“ neboli pánové v nejlepších letech. Místní Lužeňáci postavili jeden tým, druhý tým sestavili společně hosté.

Lužeňáci přijeli nejen kvůli sportu. Ti ze Slovenska si již v pátek prohlédli Prahu. A hlavně po fotbale se na hřišti rozjela srdečná taneční zábava. Vyhrával Ideal Band z místní Lužné. Počasí se přece jen umoudřilo, takže se na hřišti sešlo nakonec více jak tři sta lidí. V klubovně sportovců se zpívalo a hrálo na harmoniku. Hosté zpívali lidové písně. Dohromady se bavili mladí i ti starší. Na tanečním parketu v ohromné přátelské náladě společně zavlály slovenská a česká vlajka.

Hosté i místní se rozcházeli se zážitky, na které dlouho nezapomenou. „Bylo to ohromné, litovat mohou jen ti, co mohli přijít a nepřišli,“ tak zhodnotil povedené setkání starosta Lužné u Rakovníka Miloslav Dvořák.

Tradice fotbalových turnajů a hlavně vzájemného setkávání a přátelství byla úspěšně odstartována. V příštím roce se sjedou všechny Lužné u svých slovenských přátel v Liptovské Lúžne.