Studenti rakovnického gymnázia Zikmunda Witra Barbora Maléřová, Anna Voříšková a Petr Doležal zabodovali v XIV. ročníku celostátní literární soutěže Zlatá tužka ve Dvoře Králové nad Labem.
Barbora získala zvláštní cenu za básničku Hádanka. „Hádanka je o tom, že dnes lidé tráví mnohem více času u televize nežli by se věnovali jeden druhému,“ dovysvětlila Barbora. Petr vybojoval druhé místo za báseň Felis catus. „Je to povídání o našich dvou kočkách,“ doplnil Petr.
Anna byla první s příběhem Konec kouření. „Není to zamyšlení, nýbrž vtipná povídka, ve které všechna slova začínájí na písmeno K,“ popsala Anička.
Dlužno dodat, že pořadatelé obdrželi letos 229 prací od 212 mladých pisatelů a pisatelek. „Jsme z úspěchu Báry, Aničky a Petra nadšeni,“ konstatovala profesorka Lenka Hejdová s tím, že tato soutěž je specifická tím, že si pořadatelé dají velkou práci s tím, najít zda některý ze zaslaných textů nebyl náhodou opsaný. "Žijeme v době internetu, a tak není možné vyloučit ani tuto možnost,“ doplnila profesorka Lenka Hejdová.