„Osobně jsem žádost na umístění značek odnesl v úterý na odbor dopravy k rukám pana Sedláčka, aby se věc zbytečně nezdržovala. Předpokládám kladné vyhodnocení," řekl starosta Lubné Pavel Soukup.

Tuto informaci potvrdil Rakovnickému deníku vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. „Jednání se starostou obce jsme měli v pondělí, ve věci rozhodne odbor dopravy, uskuteční se také místní šetření. Umístění značek omezujících rychlost není otázkou několika málo dnů," podotkl policista Ladislav Heller. Ten zároveň uvedl, že se rozhodně nejedná o nikterak nebezpečný úsek z pohledu policie. K nehodě, kdy se střetl osobní vůz se šestiletým dítětem, tu došlo poprvé v minulém týdnu.

Ačkoliv starosta obce Pavel Soukup donesl podnět na odbor dopravy osobně, zatím není jasné, kdy by mohli úředníci začít umístění značek snižujících maximální povolenou rychlost projednávat. Prý spis ještě nemají.

„Kdy se bude odbor záležitostí zabývat, není jasné, protože ještě žádný podnět podle vedoucího na odbor nedorazil. Jakmile dorazí, budeme jej řešit," reagovala na dotaz Rakovnického deníku Andrea Strnadová, mluvčí Městského úřadu Rakovník.

Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie, ještě dodala, že jakmile bude omezení rychlosti v obci platit, budou zde policisté hlídkovat a kontrolovat řidiče, zda sníženou rychlost dodržují.

Jenže.

Rakovnickému deníku se ozvali rodinní příslušníci zraněného chlapce, ale také ředitel základní a mateřské školy Radek Vyskočil. Všichni poukazují na to, že snížení rychlosti mohlo již dávno být v obci zavedeno.

PSALI JSME: Auto srazilo malého chlapce. Utrpěl těžké zranění

„Osobně jsem byl účasten jednání s Odborem dopravy MěÚ Rakovník, ve kterých jsme doposud marně žádali o snížení rychlosti průjezdu naší obcí, a to především u ZŠ a MŠ. Nejsou pro to podle úředníků důvody, podobně jako u průjezdů kamionů zákazy a podobně," napsal na profil Rakovnického deníku na sociální síti ředitel školy Radek Vyskočil.

Dopravní nehodu, která se stala minulý týden v úterý krátce před šestnáctou hodinou na přechodu pro chodce v Lubné poblíž školy, vyšetřují dopravní policisté. Podle vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislava Hellera je nehoda stále v šetření.

„Vyhodnocujeme ještě kamerové záznamy a další věci," sdělil vedoucí inspektorátu Ladislav Heller.