Herec Jan Milota exceloval v Hrabalově Příliš hlučné samotě a dárek od Tyláků rakovnickým divákům tak vyšel na dvě stě procent.

Oslavy byly poněkud zkaleny nemilou zprávou, kterou přímo z jeviště oznámil herec a režisér Tylova divadla Jiří Suk: „Alča Mutinská se moc omlouvá, ale kvůli zdravotní indispozici se dnešního představení ani následných oslav nemůže zúčastnit." „Držme ji tedy všichni palce ať se brzy vyzdraví a může tu být zase mezi námi!," dodaly dvě vedle mě sedící divačky v hledišti Tylova divadla.

Poté, co utichly poslední dozvuky potlesku, se většina diváků přesunula do předsálí, kde je svým nepřekonatelným zvukem přivítala legendární rakovnická kapela Brass Band. Oslavy pak pokračovaly přesně tak, jak se na 140 dožitých let sluší a patří.

V souvislosti s dalším představením, tentokrát loutkovým, který bylo také možné spatřit v rámci oslav na prknech Tylova divadla, pro vás připravujeme rozhovor. O divadle a loutkách s námi pohovořil mistr řezbář Libor Daenemark z Přílep. Byl to právě on, kdo daroval úspěšnému představení Ostrov pokladů loutky a dřevořezby.

Slavilo se také prostřednictvím premiéry filmu Davida Daenemerka s názvem Rodina, do kterého obsadil také některé herce divadelního souboru Tyl Rakovník.

A báječným zážitkem byl rovněž Jirotkův Saturnin v podání samotných nepřekonatelných Tyláků. Rakovnický deník též souboru srdečně blahopřeje!