Správce koupaliště Jakub Dvořák popsal: „Už jsme měli z předchozího dne všechny stánky připraveny, ale v noci přišel velký vítr a prudký déšť, který nám zvedl i ten největší stan. Spadla lednice, mnoho lahví s pitím se rozbilo." A tak nezbylo, nežli si ještě v noci vyhrnout rukávy a dát se do úklidu. „Celou noc jsme makali, abychom mohli ráno akci zahájit a vše bylo v devět hodin, kdy začínala, provozuschopné," uvedl dále Jakub Dvořák.
Vše klaplo a tak se první ročník snad nové tradice, Tyršova lávka, mohl s plnou parádou rozjet.

Stateční jedinci v několika věkových kategoriích se snažili na různých dopravních prostředcích přejet hladinu Tyršova koupaliště suchou nohou. Za úkol měli zdolat zhruba dvacet metrů dlouhou lávku, která byla na začátku širší, uprostřed užší.

Dala se zdolat dvěma způsoby – na kole co nejpomaleji přejet na druhou stranu, nebo se snažit dojet co nejdále, nebo na trakaři ve dvojici, kdy jeden seděl, druhý řídil. V půlce se musela dvojice vyměnit a přejet lávku v co nejkratším čase. Jízdu na trakaři si v horkém odpoledni doslova užívali Dan Hůla a Vladimír Řezníček: „Na první pokus to bylo senzační. Tak uvidíme, jak nám to půjde dál. Já si myslím, že to bude ještě lepší. Výměnu uprostřed lávky jsme vychytali dobře."

Před třetí hodinou odpolední bylo například jen na přejezd na kolo (nad 18 let věku) přihlášeno už 21 statečných cyklistů. „Přihlášky jsou stále ještě otevřeny," upozornil za pořadatele Karel Nejedlý. Na kole zdolával lávku Jakub Dongres: „Od rána jsme tu už s kamarádem párkrát trénovali, takže už to myslím máme docela zvládnuté. Ještě si musíme pohlídat čas." 

„Účast v dětské kategorii byla slabší, ale kategorie dospělých ji vynahradila. Jak vidíte, je tu bezvadná zábava a uvidíme, co nám ještě den i večer přinesou," uvedl Karel Nejedlý.
A Jakub Dvořák dodává: „Myslím, že na první ročník je účast lidí nad očekávání dobrá." Celodenní akce nabídla také bohatý doprovodný program: bitvu modelů lodí, profesionální hasiči provedli ukázku zásahu, soutěž Najdi si svůj sud, biketrialovou exhibici, koncert, ohňostroj a afterparty.