Spousta řidičů proto parkuje přímo na parkovišti u Billy a přilehlého obchodního centra. Zde ovšem platí již několik let nařízení, že parkovat je zde možné pouze po dobu jedné hodiny. Vedení podniku proto apeluje na rakovnickou radnici, aby si strážníci došlápli na řidiče, kteří zde nechají svůj vůz zaparkovaný déle.

Radnice proto dala na svých facebookových stránkách upozornění, že na parkovišti bylo instalováno dopravní značení IP 13b – „Parkoviště s parkovacím kotoučem“. Parkování je zde možné pouze pro zákazníky obchodního centra, doba stání vozidla však nesmí být delší než jedna hodina.

Na takto označeném parkovišti musí řidič při začátku stání umístit kotouč (parkovací hodiny) viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit.

„Značka se běžně využívá i v ostatních městech, proto doporučujeme mít ve vozidle parkovací hodiny. Podle našich informací je měli k dispozici zdarma přímo v obchodě Billa, avšak pořídili pouze dvě stě kusů, které byly ihned rozdány. Parkovací kotouče nebo hodiny je ovšem možné zakoupit za pakatel také v papírnictví,“ informovala mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Ta dále upozornila, že kdo nedodrží či nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se dopravního přestupku a lze mu za takové jednání uložit pokutu.

„V tomto případě se nejedná o nově nainstalovanou značku, ale vzhledem k neustálému porušování je potřeba na ni opětovně upozornit, a to především v souvislosti s podněty a oznamováním dopravních přestupků vlastníkem pozemku. Denně nám chodí deset až dvacet upozornění. Městská policie bude dodržování tohoto dopravního značení kontrolovat. Tento týden strážníci rozdávají ještě informační text, který strkají za stěrače, ale od příštího týdne už začnou pokutovat, neboť situace je již neúnosná,“ vysvětlila Hradilová.