Od radnice se vydal průvod v čele se starostou města Zdeňkem Nejdlem v historických i dalších veselých kostýmech, letos se totiž fantazii meze nekladly, po náměstí a pak historickým centrem do letního kina.

Tempo udávala ryčná hudba v podání dudáka ze skupiny The Rebels Pipers.
Potkat jste mohli středověké pány a dámy ze Společnosti pro hrad Týřov, dudáky, Skoty, kovboje, princeznu, bílé masky. Kolem poskakovala na dlouhých nohách smrt. I kosu měla s sebou. Ale v sobotu zřejmě nebyla ve službě, nebo už měla své splněno.To nikdo neví, protože neodpovídala na otázky, tvářila se tajemně a po celou dobu nevydala ani hlásek. Správně to odhadl jeden z členů divadla Beze Všeho z Postoloprt v úvodní řeči v letním kině: „Je dobře, že je tady s námi živá smrt. Máme ji tu jako Pandrhola, takže nám se tu nic nestane. Horší je to s těmi, kteří sem nepřišli…"

Z Kroučové přišli tři zástupci: „Chtěli jsme podpořit Svazek měst a obcí Rakovnicka a také reprezentovat svoji obec. Protože je nás letos méně, kostýmy jsme si volili každý sám," řekla starostka Hana Hajná. Další Kroučováci měli dorazit později, až doma vyberou brambory.

Mezi tím se ale rozběhl v letním kině program doslova nabitý pěknou podívanou. Úvod patřil sólu dudáků ze skupiny The Rebels Pipers. Pak vystoupil taneční kroužek a kejklíři ze Základní umělecké školy v Rakovníku. Představily se také mažoretky Beze Všeho z DDM Postoloprty. Své čáry předvedl kouzelník Jan Vaidiš. A to přímo na jevišti i na stanovišti mikromagie u svého stánku. Členové divadla Beze Všeho zahráli dětem tři dobové hry.

Představily se také všechny masky , aby se utkaly v soutěži o tu nejhezčí.
Frmol v Rakovníku se letos uskutečnil podruhé. Poprvé ho loni organizátoři připravili místo Křivoklátského panování. Při něm se sjížděli lidé z členských obcí svazku na hrad Křivoklát. Jenže jich začalo být čím dál méně s tím, že Křivoklát je moc daleko a podobně. Proto se akce přesunula do Rakovníka. Ani sem příliš obcí nepřijelo. „Přitom termín je znám už od prosince. Trochu nás to mrzí, ale uvidíme příští rok," zkonstatovala Iveta Štěpánková.

Letošní Frmol vyvrcholil muzikálem v podání Divadelního souboru Tyl Rakovník Šakalí léta. Ten už ale hráli v Tylově divadle. „Bylo by hezké, kdyby byl muzikál v letním kině, ale předpověď počasí ukázala na odpoledne nějaké přeháňky, tak jsme to nechtěli riskovat. Navíc ozvučení scény trvá hodinu a tu by tady museli návštěvníci čekat," vysvětlila Štěpánková.