Starosta Jiří Pešek konstatoval: „Ano, to je jedna z věcí, která se nám v loňském roce podařila. Dostala novou fasádu a na obecní stodole jsme vyměnili střešní krytinu včetně latí." Fasáda se žlutým nátěrem vyšla obec na zhruba 160 tisíc a stodola na 85 tisíc. Obec dostala také novou autobusovou zastávku a byl upraven parčík, který mimo jiné dostal nové oplocení. „Čekáme, až sochař Václav Krob udělá novou bustu Tomáše G. Masaryka, která by měla být opět dominantou parčíku. Pan Krob slíbil , že by do léta měla být. Busta už nebude z kovu, aby nám ji opět neukradli zloději," upozornil Jiří Pešek. Úpravy parčíku, aby busta přišla do pěkného prostředí, vyšla obec na 50 tisíc korun, zastávka, jež je hned v jeho sousedství, na 45 tisíc korun.

"Také nám tady chátral komín, tak jsme ho zbourali, a museli jsme nechat vyvložkovat tři komíny. Dva v obecním bytě a jeden tady v čísle popisném čtyři. Platba za tyto renovace dělala sedmatřicet tisíc korun," doplnil Jiří Pešek. Při kontrole bylo totiž zjištěno, že komín není špatný, ale dva kotle byly svedeny do jednoho průduchu, což nesmí být. A v dalším objektu bylo zjištěno, že je v komíně zazděný trám. „To už nemůžete váhat a musíte zasáhnout, ne si říci, že když už to vydrželo tolik let, tak že to ještě pár let vydrží. To je příliš nebezpečná úvaha," zdůraznil starosta.

Všechny tyto akce hradila obec ze svého rozpočtu. Do velkých akcí se tedy zatím raději nepouštěla. Na posledním zasedání byla ale schválena územní působnost Místní akční skupiny Rakovnicko a obec by se spolu s ní pokusila během příštích let za pomoci dotace o renovaci víceúčelové vodní nádrže, která by si vyžádala tři až tři a půl milionu korun (Rakovnický deník informoval).

Letos by obec chtěla například vyasfaltovat poslední kousek návsi včetně opravy obrubníků.„Čeká nás rovněž předělání elektroinstalace v budově obecního úřadu a následné vymalování místností," doplnil Jiří Pešek. Původní elektroinstalace je zde totiž už od roku 1962, kdy místnosti měly sloužit jako byt velitele hasičů.