Čtvrteční dopravní nehody


„Ve čtvrtek se na silnicích Rakovnicka staly pouze dvě dopravní nehody, při kterých byly lehce zraněny čtyři osoby. Celková materiální škoda, která při karambolech vznikla, se vyšplhala do výše 435 tisíc korun,“ informoval vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.

Rovně projetá zatáčka


Největší podíl na celkové materiální škodě měl zámožný Ukrajinec ve voze jaguar, který havaroval v Hořovičkách. „Tato dopravní nehoda se stala před půl osmou večerní. Osmadvacetiletý Ukrajinec za volantem jaguaru jel po karlovarce od Karlových Varů na Prahu. V obci Hořovičky nepřizpůsobil rychlost jízdy světelným podmínkám a v levotočivé zatáčce jel rovně,“ popisoval nehodu Rác.
Při tomto výletu mimo vozovku trefil svodidla, sloup veřejného osvětlení a oplocení rodinného domu. „Řidič a další dva spolujezdci utrpěli při karambolu lehká zranění. Ty jim na místě ošetřili lékaři z rakovnické záchranné služby. U řidiče nebylo požití alkoholu dechovou zkouškou prokázáno,“ nechal se slyšet Rác. Na voze jaguar vznikla škoda 300 tisíc korun a ostatní nabourané segmenty byly poškozeny za 45 tisíc korun.

 

Karambol s řetězovou reakcí


Ke druhé nehodě došlo přímo v okresním městě v 6.30 hodin. „Karambol se stal v rakovnické Ottově ulici,“ přiblížil Rác. Osmadvacetiletý řidič vozu Škoda Felicia zaparkoval v Ottově ulici u pravého okraje vozovky. Když se poté rozjel, tak chtěl odbočit vlevo do vedlejší ulice, jenže to učinil právě ve chvíli, kdy byl předjížděn šestadvacetiletým mužem za volantem Škody Octavie a došlo ke střetu. Náraz pak odrazil octavii ještě na zaparkovaný vůz Opel Astra.

„Při nehodě utrpěl lehké zranění řidič felicie,“ sdělil Rác. U obou účastníků dopravní nehody byla dechová zkouška na alkohol negativní. Na automobilu felicia vznikla škoda 30 tisíc korun, na octavii 45 tisíc korun a na opelu 15 tisíc korun.